3. novembrī pirmizrāde – “Situāciju komēdija”

 

Šīs sezonas pirmā jauniestudējuma pirmizrāde 3. novembrī plkst. 19.00. Nākamā izrāde – 4. decembrī plkst. 19.00. Izrāde stundu ilgā klusumā 2 aktrisēm un 75 skatītājiem. 

Kas tas ir – postdramatiskais teātris? Cik tālu formas eksperimentos var iet režisors, kuram teātris ir tikai vēl viens veids, kā pētīt pasauli, sabiedrību un cilvēka dabu? Teātris nav tikai teksta interpretācija. Teātris ir jaunas skatuves valodas meklējumi, mēģinājumi šķērsot jau ierastās robežas un mākslas tradīcijas. Izrāde “Situāciju komēdija” ir šāda veida eksperiments – apvienojot dažādas teātra skolas, pieredzes, idejas. 

Ideja veidot šādu izrādi Rīgā radās pēc tam, kad Ģertrūdes ielas teātrī 2019. gada aprīlī viesojās Vsevolods Ļisovskis un aktrise Aļona Starostina ar izrādi “Klusēšana par izvēlēto tēmu”. Viesizrāde uz publiku atstāja spilgtu un neviennozīmīgu vērtējumu, raisot skatītāju starpā diskusijas un sarunas vēl ilgi pēc izrādes. “Situāciju komēdija”, lai arī veidota uz “Klusēšana par izvēlēto tēmu” bāzes, ir jauns formas eksperiments.

Divas mākslas un dzīves pieredzē atšķirīgas mākslinieces – aktrise, režisore Ināra Slucka un horeogrāfe, dejotāja Jana Jacuka – klusēs ne tikai skatītājiem, bet arī viena otrai.

Vsevolods Ļisovskis, režisors, dramaturgs, producents, eksperimentē ar dažādām postdramatiskā un avangarda teātra metodēm, aktīvi piedalījies Maskavas underground mākslas un kultūras dzīvē. Strādājis Teatr.doc (teātris Maskavā, kas savos iestudējums izmanto dokumentālā teātra, verbatim paņēmienus). 2017. gadā zem Teatr.doc izveidojis jaunu mākslas platformu Transformator.doc. radošu ideju īstenošanai, kur tapuši vairāki teātra projekti, nepiesaistīti konkrētām telpām. Jaunizveidotās skatuves manifests ir darīt to, kas ir pretrunā ar ekonomiskajiem, fiziskajiem, mākslinieciskajiem un veselā saprāta likumiem. 2014. gadā saņēmis “Zelta maskas” balvu par izrādi “Akyn-opera”; 2017. gadā par izrādi “Индивиды и атомарные предложения” nominēts “Zelta maskai”; 2018. gadā saņēmis “Zelta maskas” balvu nominācijā “Eksperiments”.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu