12. maijā čehu eksperimentālā teātra kolektīva D’EPOG viesizrāde

12. maijā plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī viesosies čehu eksperimentālā teātra kolektīvs D’EPOG ar izrādi “Prieks prieku mīl” (“Vše, co je krásné, rozmnožit má se”). Izrāde tiks spēlēta čehu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Biļetes pieejamas https://biletes.git.lv/

Izrāde “Prieks prieku mīl” (nosaukumā izmantots fragments no Šekspīra 8. soneta) ir D’EPOG autordarbs, kurā apvienoti performances mākslas, fiziskā un dramatiskā teātra elementi. Iestudējums pēta svinību un svētku funkciju mūsdienu sabiedrībā, cilvēku spēju vai nespēju piedalīties svinībās, priecāties, dalīties, piedzīvot svinēšanas fenomenu komunālā un kolektīvā līmenī.

Izrādes režisore Lucia Repašska: “Mēs dzīvojam tādā sabiedrībā, kurai laiku pa laikam nepieciešams “atslēgties” no ikdienas un kura tīko piedzīvot “kaut ko īpašu”. Ne katra diena ir dzīres, un vairākām dienām ir jāpaiet, lai pienāktu ilgi gaidītā piektdiena. Ko un kāpēc mēs svinam? Ballīte  vai tas ir laiks, kad mums vairs nav garlaicīgi? Kas ir tas katalizators, kas mums nepieciešams, lai justos jautri? Vai mums vispār nepieciešams izbēgt no ikdienas? Un uz kurieni tad?”

Teātra kolektīvs D’EPOGir eksperimentālā teātra mākslinieku grupa no Brno, Čehijas, kura aktīvi darbojas jau septīto sezonu. Kolektīvs savas aktivitātes īsteno pēc teātra laboratoriju principa, radot darbus, kas žanra ziņā robežojas ar dramatisko un fizisko teātri, performanču un multimediālo mākslu. D’EPOGdarbos liels uzsvars tiek likts uz skatītāja lomu un viņu interpretācijas brīvību. Lai liktu skatītājam paplašināt savas uztveres robežas, kolektīvs eksperimentē ar dažādām skatuves telpas variācijām.

Izrādes dramaturģiju veidojis Matiašs Dlabs, telpas un kostīmu mākslinieks – Matejs Sīkora, aktieri – Raģims Brihta, Zdeņeks Polāks, Janeta Prokešova un Zuzana Smutkova.