14.&15. februārī, 16.&20. martā – “Vingrinājumi ar ābolu un loku”

Biļetes – https://biletes.git.lv/lv/events/view/329

Režisors Andrejs Jarovojs kopā ar horeogrāfi Agati Bankavu, mūziķi Artūru Čukuru, aktieriem Alisi Danovsku un Emīlu Krūmiņu rotaļīgā veidā runā par personīgo atbildību kā galveno pārmaiņu rosinātāju sabiedrībā. Izrāde par cilvēka spēju ielūkoties acīs savām bailēm, vēlmi rīkoties pareizi, nevis izdevīgi, izvēlēties kopīgo, nevis individuālo labumu. Ko šodien jauna cilvēka dzīvē nozīmē tādi jēdzieni kā uzticēšanās un brīvība, un – vai tāda vispār ir iespējama?

“Manuprāt, ļoti aktuāla tēma – par to, kā cilvēks jūtas mūsdienu sabiedrībā, kas pieprasa būt veiksmīgam visās dzīves jomās. Tas ir stāsts par ļoti atšķirīgiem cilvēkiem, par viņu sapņiem, par bailēm, par dzīves jēgas un sevis meklēšanu. Par to, kā, esot ļoti atšķirīgiem, ne tikai būt līdzās, bet arī izveidot dialogu, sadarboties, sadzīvot un kopā iet uz vienu mērķi,” NRA stāsta Alise Danovska.

  

Foto: Anna Rosalie Uudre

Horeogrāfe Agate Bankava ir viena no aktīvākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm, viņas darbi vairākkārt nominēti “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Pašlaik Agates veidotās dejas izrādes “Future Freak” un “Memor” skatāmas Ģertrūdes ielas teātrī, bet sadarbībā ar kolēģiem tapusī “visas manas vājības ir tavas lūpas” – Nacionālajā teātrī. Veidojusi kustību partitūru arī teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele. Artūrs Čukurs ir mūziķis, absolvējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju Skaņu režijas programmā, studējis objektu un alternatīvā teātra režiju Skatuves mākslu akadēmijas teātra fakultāte Prāgā. Izrāžu veidošanā līdz šim sadarbojies ar režisoriem Mārtiņu Eihi un Kristu Burāni, ir Ģertrūdes ielas teātra izrādes “Taņas dzimšanas diena” līdzautors un dalībnieks. Aktrise Alise Danovska 2017. gadā absolvējusi Māras Ķimeles un Elmāra Seņkova aktierkursu. Sevi spilgti pieteikusi teātrī kā aktrise: 2014./2015. gada sezonā nominēta “Spēlmaņu nakts balvai” kā “Gada jaunā skatuves māksliniece” par Aņutkas lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē “Tumsas vara”, bet 2015./2016. gada sezonā saņēmusi “Gada jaunās skatuves mākslinieces” balvu par Hedvigas lomu Nacionālā teātra izrādē “Mežapīle”. Aktieris Emīls Krūmiņš arī absolvējis Māras Ķimeles un Elmāra Seņkova vadīto kursu. Jau iepriekš sadarbojies ar Andreju Jarovoju, spēlējot titullomu izrādē “Ziemeļmeita” un vairākas lomas izrādē “Jūlijs Cēzars” Ģertrūdes ielas teātrī. Spēlē izrādē “Ļeņina pēdējā eglīte” JRT un “Labie bērni” Valmieras drāmas teātrī, kas saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu kā “Gada izrāde pusaudžiem”.

 

Biļetes pieejamasbiļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv/, NicePlace TELPA Krišjāņa Barona ielā 21a. ĢIT biļešu kase strādā izrāžu dienās stundu pirms izrādes sākuma. Biļešu rezervēšana: kase@git.lv , +371 22 020 616

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.