21. un 24. februārī – K. Brīniņas solo izrāde par iedomātu tikšanos ar diriģentu A. Nelsonu

21. un 24. februārī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī – horeogrāfes Kristīnes Brīniņas monoizrāde “I am a really shy person” (tulk. “Es esmu ļoti kautrīgs cilvēks”), kurā dejas māksliniece dalās stāstā par iedomātu tikšanos ar izcilo, pasaulē pazīstamo diriģentu Andri Nelsonu.

shy person Foto Janis Garjanis

Kristīnes Brīniņas monoizrāde “I am a really shy person” tapusi, iedvesmojoties no reiz nejauši atrastas video intervijas ar Andri Nelsonu, pazīstamo latviešu diriģentu, kurš tikko – 12. februārī – jau otro reizi saņēmis prestižo Grammy balvu. Diriģenta atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara, dziļi iespaidoja horeogrāfi un pamudināja izveidot izrādi. Izrāde nav par karjeras panākumiem, bet gan par spēju būt ar atvērtu sirdi.

Uz skatuves Kristīne atveido fiktīvu notikumu par viņas un Andra Nelsona nejaušu tikšanos Bostonā. Tikšanās laikā diriģents atklāj horeogrāfei to, kas ir diriģēšana un cik liela nozīme ir orķestrim. Izrādē ar šīs fantāzijas palīdzību Kristīne stāsta par dejas un diriģēšanas līdzībām, kur skatītājs ieņem orķestra lomu. Kā galveno izteiksmes līdzekli horeogrāfe izmanto diriģenta ķermeņa valodu un izteiktos vārdus, kas mijās ar viņas pašas ekspresiju un domām.

“Lai gan pats Nelsons uzskata, ka diriģēšana nav deja, tomēr es savā izpratnē par dejas rašanās iemesliem un sekām redzu tiešas paralēles ar diriģēšanu. Vēl lielāka līdzība starp mums ir tajā, kā sevi izjūtam un to, kā tas mainās, kad uzkāpjam uz skatuves,” stāsta horeogrāfe.

shy person Foto Martins Sants

Biļetes pieejamas: https://biletes.git.lv/ , teātra kasē stundu pirms katras izrādes, galerijā ISTABA

Izrāde “I am a really shy person” pasaules brīvdabas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada jūlijā Cīravā, augustā piedalījās Starptautiskajā mūzikas festivālā “Laba daba” un projektā “Jauna deja jaunā vietā” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, oktobrī divas reizes bija skatāma Ģertrūdes ielas teātrī, Rīgā.

Izrādes idejas autore, horeogrāfe un izpildītāja – Krstīne Brīniņa. Producents “Pigeon Bridge’” , līdzproducents – “Cita Abra”.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.