22. novembrī – “Spēlmaņu nakts” balvai nominētā izrāde “Turku kafija”

“Trīspadsimt dejotāji ir jaudīgs spēks, un izrādes fiziskums jeb dejotāju ķermeņa enerģijas un spēka maksimāls izmantojums Turku kafijā pierāda, cik svarīga loma ir grupai kā vienotam idejiskam un  koleģiālam veselumam. (..) Ja laikmetīgās dejas solo vai dueti vispirms liek strādāt prātam, darbiem pieslēdzoties vairāk intelektuāli, tad lielāku komandu darbi, kā Turku kafijas piemērs, izrādes iztverei spēcīgāk “iedarbina” skatītāja ķermeni.” (Dita Jonīte, Teātra Vēstnesis, 2016/III)

3

Horeogrāfs Branko Potočans atgriezās Ģertrūdes ielas teātrī pēc septiņu gadu pārtraukuma. Sezonas izskaņā kopā ar laikmetīgās dejas kompānijas “Ārā” dalībniekiem radītā dejas izrāde “Turku kafija saņēmusi “Spēlmaņu nakts 2015/2016” nomināciju “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.

Branko Potočans izrādes tēmu piesaka šādi: “Dzīve ir kā turku kafija – tā ir garda, tai ir jēga un pamats. Lai kas notiktu, man vienmēr ir jāatbild uz jautājumiem: kas es esmu? No kurienes es nāku? Kur es eju? It’s a long way, baby. Let’s find it out!”

Izrāde 22. novembrī plkst. 19.00

Biļetes: https://biletes.git.lv/lv/events/view/54