6. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī viesosies trīs laikmetīgās dejas izrādes

 

6. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī viesosies trīs laikmetīgās dejas izrādes – latviešu horeogrāfes Alises Madaras Bokalderes LKA diplomdarbs “Manu acu tulkojums” un 2 Tartu Universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijas Dejas mākslas programmas diplomdarbi – Elise Laius izrāde “Human is negation” un Ursula Rummel “| A C R O S S |”.

Uz visām trim izrādēm nopērkama viena vakara programmas “Tuvāki kaimiņi” biļete. Biļešu cenas 7 EUR / 11 EUR – https://biletes.git.lv/lv/events/view/305

 

 

HUMAN IS NEGATION
Dažkārt es gribu būt pilnīgi bez jēgas un nedarīt pilnīgi neko. Būt buldurējošs ķermenis. Es virzīšos neesamības dārzā, vadoties pēc instinktiem. Ir svētdiena, un es esmu cilvēka ekspozīcija – cilvēks ir noliegums.
Horeogrāfe:Elise Laius
Izpilda:Eveli Maksim
Ilgums: 30 min
Izrāde ir Tartu Universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijas Dejas mākslas programmas diplomdarbs

| A C R O S S |
Rāmis, kas man ir apkārt, ir manis pašas, ne apkārtējo izveidots. Mana kaste pārsvarā sastāv no bailēm. Ja es spēšu atzīt šīs bailes, es varēšu arī izkļūt no kastes.
Robežas, kas mums ir noteiktas, ir bezgalīgas. Kas vienam ir ierobežojums, otram tikai kā jauna sākums. Bieži laika ierobežojums šķiet nomācošs, tomēr tas ir un paliek vienīgais, kas liek cilvēkam kustēties un lietām notikt.
Horeogrāfe:Ursula Rummel
Dejo:Elina Masing, Liis Konsap, Katrin Kubber, Ursula Rummel
Gaismas:Mari-Riin Paavo, Elerin Tammel
Skaņa: Kenn-Eerik Kannike
Ilgums: 35 min
Izrāde ir Tartu Universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijas Dejas mākslas programmas diplomdarbs

MANU ACU TULKOJUMS
Mēs visi pazīstam prieku un visi pazīstam arī skumjas. Mums tās ir saprotamas. Mēs tās pieņemam. Bet kas notiek, kad vairs pašam nav saprotams, kādēļ tās mūs apciemo. Cik ilgi mēs šo viesi pieņemam un paciešam, un pat pavedinām uz ilgāku palikšanu? Kad šī kontrole pazūd? Par sāpēm, par smagumu, par izmisumu. Izrāde balstīta tajā, ko es redzu – kā meita, kā draugs, kā paziņa, kā nepazīstams cilvēks. Tas, ko es spēju uztvert, pati tajā nekāpjot. Horeogrāfija:Alise Madara Bokaldere
Dejo:Jana Jacuka, Laura Kušķe
Mūzika: Aurēlija Rancāne, Asnate Rancāne, Ilona Dzērve (mūzikas grupa “Tautumeitas”)
Kostīmu māksliniece:Berta Vilipsone
Ilgums: 27 min
Producente:Laine Pole

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu