6. janvārī pirmizrāde iestudējumam “Te sākas nakts”

6. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde Alēna Girodī darbam “Te sākas nakts” Vladislava Nastavševa režijā. Iestudējums top ar spēcīgu aktieru ansambli – Antu Aizupi, Kasparu Dumburu, Mariju Linarti, Āri Matesoviču, Inesi Pudžu un Igoru Šelegovski. Nākamā izrāde 16. februārī.

Opītis, viņa meita Marieta un mazmeita Sindija vada rāmu dzīvi kādā Francijas mazpilsētā. Atvaļinājuma laikā pēcpusdienās viņus apciemo trīsdesmit gadu vecais Žils, kuru ar Opīti saista neparasta draudzība. Mierpilnā idille mainās, kad stāstā iejaucas žandarmērijas šefs. Te sākas nakts.

Alēna Girodī darbu var raksturot kā cīņu par mieru eksistencē ar citiem un sevi pašu. Autora absurdais, komiski mulsinošais un provokatīvais stāsts atklāj ilgas pēc emocionālas intimitātes un cilvēciskas saiknes, ko galvenais varonis Žils negaidīti atrod Opītī.

Vladislavs Nastavševs savās izrādēs izaicina normalitātes kultu un pēta tās neredzamās robežas, kas mūsu sabiedrībā liedz pieņemt atšķirīgo. Arī šoreiz sadarbībā ar spilgtu jaunākās paaudzes aktieru ansambli – Antu Aizupi, Kasparu Dumburu, Mariju Linarti, Āri Matesoviču, Inesi Pudžu un Igoru Šelegovski – režisors aicina skatītājus ienirt dvēseles ezeru dziļākajos un tumšākajos slāņos, pārskatot vispārpieņemtos priekšstatus par mīlestību un seksualitāti, kaisli un vardarbību.


“Te sākas nakts” ir Alēna Girodī (Alain Guiraudie, Ici commence le nuit, 2014), kurš plašāk pazīstams kā atzīts kino režisors, debijas darbs literatūrā. Romāns Francijā apbalvots ar Sada balvu literatūrā, kritiķiem to atzīmējot kā Girodī filmogrāfijas esenci.

Uzmanību! Līdz 18 gadiem neiesakām! Izrādē smēķē! 

Režija, telpa: Vladislavs Nastavševs
Spēlē: Igors Šelegovskis, Kaspars Dumburs, Āris Matesovičs, Marija Linarte, Inese Pudža, Anta Aizupe, Henrijs Arājs
Dramatizējums: Vilnis Vējš
Tulkojums: Agnese Kasparova
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre
Mūzika: Marija Linarte
Skaņa: Normunds Balodis
Video: Elmārs Sedols
Kustību konsultante: Agate Bankava
Grima māksliniece: Zane Žilinska
Tehniskais risinājums: Rūdolfs Bekičs
Plakāta māksliniece: Ieva Kauliņa
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Līdzproducents: Latvijas Kultūras projekti
Ilgums: Izrāde divās daļās ar starpbrīdi

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
Liels paldies visiem, kas palīdzējuši izrādes tapšanā: Zanei Lodiņai, Kristapam Siliņam, Elmāram Sedolam, Madarai Lazdiņai, A/S Eliza-K, SIA “Patrioti”, oksitāņu valodas konsultantiem – Vidusjūras vokālās izpētes un muzikālās izglītības institūta prezidentam Benuā Amī Delabretēkam un direktorei Bertijei Desvartei.