ĢIT apskatāma Krišjāņa Elvika personālizstāde

No 6. novembra līdz 6. decembrim Ģertrūdes ielas teātra 2. stāva zālē skatāma scenogrāfa un vizuālā mākslinieka Krišjāņa Elvika personālizstāde “STARPBRĪDIS/INTERMISSION”, kurā autors pievērsies esības tēmai un jēdziena “starp” izpētei. Izstāde apskatāma ĢIT izrāžu un pasākumu dienās stundu pirms pasākuma sākuma. 

Izstādes atklāšanā 6. novembrī plkst. 18.00 norisinājās arī performance “STARP mums kaut kas ir”, kurā piedalīsies Vogue dejotājs un deju pasniedzējs Ivo Krieviņš un modele Kristiāna Bērziņa. Performance pievēršas cilvēka fiziskajam atrašanās stāvoklim, tiešā attiecībā pret telpu un laiku, kā arī sabiedrību. Performances dalībnieki notikuma laikā inscenēs teātros bieži vien pieredzēto “staigāšanu uz riņķi” jeb pastaigu pa teātra foajē izrādes starpbrīža laikā. Līdzīgi pulksteņa tikšķošajam mehānismam arī šīs bezjēdzīgās staigāšanas princips rodas atstrādātā, dīvainu nepieciešamību stimulētā funkcijā. Mākslinieks Krišjānis Elviks uzdod jautājumu – vai šāds starpstāvoklis ir iespējams regulāri, pastāvīgi un ko īsti tas vispār nozīmē (savas nedefinējamās dabas dēļ)? Kā justies cilvēkam, kurš nenosliecas par labu nevienai no stereotipiski pareizajām izvēlēm, bet šajā starpstāvoklī atrodas teju visu laiku?

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot gleznu sēriju “STRANGER WOULD YOU LIKE TO STAY WITH ME TONIGHT?”, kas tapusi iedvesmojoties no Calvin Klein vīriešu apakšveļas, kas ražota Ēģiptē un sastāv no simtprocentīga poliestera. Tās radīšanā mākslinieks ir izmantojis dažādus tekstilmateriālus, tos sintezējot ar glezniecību. Kā gleznās, tā izstādes scenogrāfijā atklājas K. Elvika interese par mākslas starpdisciplinaritāti, eksperimentēšanu ar dažādiem mākslas medijiem un mākslas formu mijiedarbes padziļinātu analīzi.

Izstādes kuratore: Auguste Petre