7. jūnijā Māras Gaņģes diplomdarba “Nevar apstāties” pirmizrāde

7. jūnijā plkst. 20.00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Māras Gaņģes diplomdarba “Nevar apstāties” pirmizrāde. Izrādes žanrs – horeogrāfisks ceļojums ar lellēm. Biļetes biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv/, Galerijā Istaba, teātra kasē stundu pirms katras izrādes. Biļešu cenas EUR 5/ EUR 3.

Lietām, arī lellēm, ir pašām sava iekšējā kustība. Un ir ļoti daudz ārēju kustību un spēku, kas uz visu iedarbojas. Vai cilvēkam būtu jāpārvalda šie spēki? Mēs dzīvojam pasaulē, kas paģēr mums kontrolēt lietas, notikumus un sevi, neizlaist kontroli no rokām ne mirkli.

Mūziķis Braiens Īno mēdz runāt par surrender – tādu kā ļaušanos, kas pretēja pilnīgai kontrolei. Cik daudz mēs gribam ļauties? Un cik daudz varam? Vai pārstāt turēt roku uz pulsa nozīmē padoties? Arī padošanās var nozīmēt surrender. Viss, ko es nevaru kontrolēt, – vai tas traucē vai atbrīvo?

Režija un lelles: Māra Gaņģe Dramaturģijas konsultants: Ivo Briedis Skaņu animators: Maksims Šenteļevs Leļļu animācija: Agnese Bordjukova, Linda Krūmiņa un Alise Putniņa Gaismu mākslinieks: Edgars Karlsons Kostīmi: Laima Ūdre Vizuālo materiālu dizains: Evija Ābele

Izrāde bez teksta, vienā daļā. Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras akadēmija un Ģertrūdes ielas teātris.