9. martā grupas Rāva albuma atvēršanas koncerts

9. martā Ģertrūdes ielas teātrī tumšfolka grupa Rāva prezentēs savu pirmo studijas albumu “Rāva”, kura pamatā ir latviešu tradicionālās kara dziesmas.

Ieeja no plkst. 19.00 par ziedojumiem. Koncerta sākums plkst. 19.30. 

Grupa “Rāva” darbību sāka 2014. gadā ar kara dziesmu koncertuzvedumu “Vārna krāca ozolā”. Improvizējot ar koncertuzvedumā iekļauto tradicionālo materiālu, “Rāva” pievienoja fona efektus, basu un elektrisko ģitāru, tādējādi piešķirot mūzikai tumšāku nokrāsu, tuvojieties žanram, ko varētu dēvēt par “dark folk” vai tumšfolku. 

Grupu “Rāva” veido pieci radoši un muzikāli atšķirīgi cilvēki: Eduards Plankājs, Saulkrastu jauktā kora “Anima” skanīgā balss, “Rāvai” piešķir izjustu dziedājumu, iedziļinoties karavīru pārdzīvojumos. Viesturs Āboltiņš, ilggadējs draugu kopas “Trejasmens” dalībnieks, pievieno nosvērtu basa partiju un vienmēr zina, kā vislabāk izstāstīt dziesmas stāstu. Toms Ceļmillersgrupai piešķir vistumšāko nokrāsu, darbojoties ar efektiem un skaņām, ko rada ģitāra, un, veidojot dažādus skaņu fonus, ieved klausītāju citā laikā un telpā. Emīls Zonne, ilggadējs folkloras draugu kopas “Skandinieki” dalībnieks, komponē un labi pārvalda dažādus mūzikas instrumentus, tai skaitā balsi. Savukārt Ilze Ceļmillere, pēc izglītības etnomuzikoloģe, dzied un eksperimentē ar sitaminstrumentiem, kā arī ir grupas aizsācēja un vizuālā tēla radītāja.