Izsludināta pieteikšanās mākslinieku rezidencēm ĢIT

Rudenī Ģertrūdes ielas teātris svinēja 10 gadu jubileju, oficiāli atklājot arī mākslinieku rezidenču programmu. Priecājamies izziņot pieteikšanos pirmajām rezidencēm šovasar.

Aicinām dalīties ar šo informāciju ar māksliniekiem Lietuvā, Igaunijā, Ziemeļvalstīs, kuri varētu būt ieinteresēti. Sirsnīgs paldies!

Pieteikšanās anketa atrodama šeit. Gaidīsim pieteikumus līdz š.g. 7. jūnijam. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās beigām.


Ģertrūdes ielas teātris piedāvā jauno mākslinieku rezidenci radošā procesa atbalstam Baltijas (ne Latvijas) un Ziemeļvalstu māksliniekiem un mākslinieku apvienībām, kas strādā laikmetīgā teātra un dejas jomā. Rezidences mērķis: iespēja māksliniekiem pievērsties mērķtiecīgiem eksperimentiem, koncentrējoties uz meklējumiem un izpētes procesu, ne tikai daudz – rezultātu kā pabeigtu izrādi; piedāvāt ārzemju māksliniekiem iepazīt Latvijas laikmetīgo skatuves mākslu. Rezidentūras pamatā ir radošā brīvība un atvērtība, kā arī iespēja māksliniekiem savstarpēji iepazīties, dibinot jaunus kontaktus un daloties idejās un interesēs.

Rezidences ilgums – 4 nedēļas (no 20.07 līdz 16.08. vai no 24.08. līdz 20.09.). Dalībai tiks izvēlēti divi mākslinieki vai mākslinieku apvienības (ne vairāk par 4 dalībniekiem).


Mēs piedāvājam
– Apmaksāti ceļa un apmešanās izdevumi.
– Dienas nauda rezidences laikā.
– Stipendija (vienam māksliniekam/ mākslinieku apvienībai – EUR 1 500, ieskaitot nodokļus).
– Divas darba telpas: lielākā (150 m²) ar koka grīdu un kolonām, mazākā (75 m²) bez kolonnām, dažādu grīdas segumu. Abas telpas ir gaišas, ar lieliem logiem, mazākajā telpā ir žalūzijas.
– Zāle ar skatuvi. Zāle: 11 x 10,5 m, griestu augstums – 6 m; pelēkas sienas un melna koka grīda. Skatuve ar proscēniju: 4,9 x 9,3 m, griestu augstums – 4 m. Logi zālē ir aizklāti, bet iespējams nodrošināt arī dienas gaismu.
– Profesionāls skaņas, gaismas, video tehniskais aprīkojums, melna/balta vai pelēka/balta dejas grīda (9 x 10 m).
– Pieejama duša, labierīcības, pieeja biroja un virtuves telpām, kur ir wifiinternets, kafijas automāts, tējkanna, ledusskapis, u.c.


Pieteikšanās anketa: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQMhI9-vs8Ul6ycYhwUHCwBqCISFFddQu1scgSPiZkpDqoPA/viewform?fbclid=IwAR0kQ4D0vd8rp9jRxLFjaXbVf57GPts8ZPxqUqNBlHhC-bYN4otin6qX6z8


Rezidences tiek īstenotas ar Norden Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu. 


Ģertrūdes ielas teātri finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” atbalsta Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” Nr.9.1.1.3/15/I/001.