Izsludināta pieteikšanās mākslinieku rezidencēm ĢIT

Rudenī Ģertrūdes ielas teātris svinēja 10 gadu jubileju, oficiāli atklājot arī mākslinieku rezidenču programmu. Priecājamies izziņot pieteikšanos pirmajām rezidencēm šovasar.

Aicinām dalīties ar šo informāciju ar māksliniekiem Lietuvā, Igaunijā, Ziemeļvalstīs, kuri varētu būt ieinteresēti. Sirsnīgs paldies!

Pieteikšanās anketa atrodama šeit. Gaidīsim pieteikumus līdz š.g. 7. jūnijam. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās beigām.


Ģertrūdes ielas teātris piedāvā jauno mākslinieku rezidenci radošā procesa atbalstam Baltijas (ne Latvijas) un Ziemeļvalstu māksliniekiem un mākslinieku apvienībām, kas strādā laikmetīgā teātra un dejas jomā. Rezidences mērķis: iespēja māksliniekiem pievērsties mērķtiecīgiem eksperimentiem, koncentrējoties uz meklējumiem un izpētes procesu, ne tikai daudz – rezultātu kā pabeigtu izrādi; piedāvāt ārzemju māksliniekiem iepazīt Latvijas laikmetīgo skatuves mākslu. Rezidentūras pamatā ir radošā brīvība un atvērtība, kā arī iespēja māksliniekiem savstarpēji iepazīties, dibinot jaunus kontaktus un daloties idejās un interesēs.

Rezidences ilgums – 4 nedēļas (no 20.07 līdz 16.08. vai no 24.08. līdz 20.09.). Dalībai tiks izvēlēti divi mākslinieki vai mākslinieku apvienības (ne vairāk par 4 dalībniekiem).

Continue reading