8. aprīlī – Vsevoloda Ļisovska lekcija un izrāde “Klusēšana par izvēlēto tēmu”

8. aprīlī ĢIT viesosies mākslinieki no Maskavas un Sanktpēterburgas. 
Plkst. 17.00  Vsevoloda Ļisovska lekcija, kur režisors dalīsies savā radošajā pieredzē, stāstīs par jaunām teātra metodēm, ar kurām strādā nevalstiskajos teātros Krievijā. Vsevolods Ļisovskis eksperimentē ar dažādām postdramatiskā un avangarda teātra metodēm. Strādājis Teatr.doc (teātris Maskavā, kas savos iestudējums izmanto dokumentālā teātra, verbatim paņēmienus), 2014. gadā saņēmis “Zelta maskas” balvu par izrādi “Akyn-opera”. 2016. gadā zem Teatr.doc izveidojis jaunu platformu – Transformator.doc.

Lekcijas ilgums 1 stunda. Lekcija krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Pēc tam plkst. 19.00 izrāde “Klusēšana par izvēlēto tēmu”.
Vsevolods Ļisovskis par izrādi: “Ja var runāt par manu māksliniecisko metodi, tad tā ir vienkārša. Ir virkne standarta elementu, kas veido teātra izrādi. Es vienkārši ik pa laikam kaut ko no tā noņemu. Piemēram, pieņemts, ka uz skatuves mākslinieks runā. Es šo elementu noņēmu, un izrādījās, ka klusums ir izteiksmīgs mākslinieciskais līdzeklis, ar ko var strādāt. Tā galvenā darbība no skatuves tiek pārnesta uz skatītāju apziņu, kurš arī izlemj – ir šī izrāde vai nav.”

Idejas autors Vsevolods Lisovskis. Režisors Dmitrijs Volkostrelovs. Izpilda Alena Starostina. Izrādes ilgums 1 stunda. 

Pēc izrādes 2. stāvā diskusija ar radošo komandu.

Pieejama gan apvienotā biļetes uz lekciju un izrādi (15/12 EUR), gan atsevišķas biļetes uz lekciju (5 EUR)  vai izrādi (12/9 EUR). 

 

Foto aktrise Alena Starostina.