Nedēļas nogalē – prāta un jutekļu asināšana izrādēs “Rondo” un “Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo””

Sestdien, 17. oktobrī izrāde RONDO kas kopš tās pirmizrādes š.g. 12. augustā kļuvusi par vienu no publikas iecienītākajām izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī. 17. oktobrī izrāde gan ir izpārdota, taču nākamās izrādes ir jau 6. un 15. novembrī (un 24. oktobrī festivāla “Zemlika” ietvaros Durbē).

Skatītāji par izrādi: “Kruta Jarovoja izrāde Ģertrūdes ielas teātrī http://git.lv/shows/rondo/ Par seksu, protams.” / Elizabete Lukšo/ ““Rondo” @Geatris nelīdzinās nekam, ko es teātrī esmu redzējusi, un redzētā ir daudz. Interesanta un neparasta pieredze.” /Lauma Abramoviča/.

Savukārt svētdien, 18. oktobrī  dramatiskā teātra robežas pārkāpjošā laikmetīgā valodas saspēle Mārtiņa Eihes režijā un Leona Leščinska izpildījumā REDZE IR MAŅA, KURU MIRSTOŠS CILVĒKS ZAUDĒ PIRMO.  Teksta autors: Tims Etčelss (Tim Etchells, UK).

Izrādes tekstu veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām, tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Tā dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.

„Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo” ir Tima Etčelsa (Tim Etchells, UK) radītā monologa “Sight is the Sense that Dying People Tend to Lose First” – apziņas plūsmas vienam aktierim – latviskā versija.

UZMANĪBU! VIESIZRĀDE VALMIERMUIŽĀ!

1. novembris, pl. 18 :00, Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2 – biļetes www.bilesuparadize.lv.

Biļetes uz izrādēm Ģertrūdes ielas teātī iegādājamas www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA (K.Barona 31a), kā arī pirms izrādes teātra kasē.
Biļešu cena: 9 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 5 EUR.