Oktobra izskaņā Ģertrūdes ielas teātris piedāvā

24. oktobrī, pl. 15:00 Ģertrūdes ielas teātrī norisināsies pirmā diskusija ciklā «Pagātnes pārvarēšana, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei«. Pirmās diskusijas tēma būs: «Ceļš uz totalitārismu – caur vadonību Latvijā? 20. gadsimta 30. gadu beigu/ 40. gadu sākums, PSRS ietekme pirmskara Latvijā un tai sekojošā okupācija».  Šajā diskusijā iecerēts analizēt situāciju 20. gadsimta 30. gadu beigās, kad Latvijā darbojās Ulmaņa vadonības jeb autoritārais režīms. Patiesā informācija par notikumiem PSRS tika slēpta vai presē pasniegta mīkstinātos toņos. Vai un cik lielā mērā „autoritārisma treniņš” sešu gadu garumā psiholoģiski pārvērta un sagatavoja Latvijas iedzīvotājus dzīvei totalitārismā?
Diskusijas moderators:  Eduards Liniņš, Piedalās: Ilgvars Butulis, Deniss Hanovs, Kaspars Zellis
Ieeja bez maksas.  
Diskusijas ilgums — 2 stundas.

Tai pašā dienā, 24. oktobrī pl. 17:30,  ar izrādi «Rondo«viesosimies Durbē festivālā «Zemlika», kur Ģertrūdes teātris ir viesojies arī iepriekšējos gados.
Skatītāji par izrādi: «Kruta Jarovoja izrāde Ģertrūdes ielas teātrī http://git.lv/shows/rondo/ Par seksu, protams.» / Elizabete Lukšo/
««Rondo» @Geatris  nelīdzinās nekam, ko es teātrī esmu redzējusi, un redzētā ir daudz. Interesanta un neparasta pieredze.» /Lauma Abramoviča/
«RONDO @Geatris ar @Chivzhele + @MarUpeniekssmalki, dziļi, asprātīgi par intimitāti. Iesaku!» /Silvija Radzobe/ 

Bet jau 25. oktobrī, pl. 19:00  pie skatītājiem dosies Vecā Nāve sava uzticīgā drauga Kauliņa un četru ceļojošā teātra mākslinieku pavadībā marionešu izrādē – «Pasaka par Veco Nāvi«. Kā runā skatītāji, tās “balādiski spokainā atmosfēra liek noskaņoties uz Tima Bērtona, E.T.A. Hofmaņa, Tīģerliliju un pat Hičkoka “faila” (U. Adamaite, Diena).
Izrādes māksliniece Velta Emīlija Platupe par lellēm un scenogrāfiju izrādei ir nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā Gada debija. Nāc un novērtē!

1. novembrī,  pl. 18:00 VALMIERMUIŽĀ būs iespēja noskatīties Tima Etčelsa «Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo» — Mārtiņa Eihes režijā  un Leona Leščinska izpildījumā.

Izrādes tekstu veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām, tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Tā dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.
Izrāde notiks  Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2.

Biļetes uz viesizrādi  var iegādāties Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas.


Biļetes uz izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī iegādājamas www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA (K.Barona 31a), kā arī pirms izrādes teātra kasē.
Biļešu cena: 9 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 5 EUR.