Oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī viesizrādes no Igaunijas

6. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī ar laikmetīgās dejas iestudējumiem “The Matter of Reflection” un “After I Ever I After” viesosies Tartu Universitātes Vīlandes Kultūras akadēmijas absolventi. Savukārt 3. oktobrī festivāla “Patriarha rudens” ietvaros Ģertrūdes ielas teātrī tiks spēlēta pašmāju horeogrāfes Agates Bankavas izrāde “Slikta”.

Iestudējuma “The Matter of Reflection” sākuma punkts ir gaismu atstarojošs materiāls. Meklējot horeogrāfiju starp diviem fiziskiem fenomeniem – kustīgu ķermeni telpā un tā atspoguļošanu. Eksperimentējot, lai saprastu simbiotisko virzienu starp cilvēku un materiālu. Spogulis – tas ir objekts ar gludu, atstarojošu virsmu, un tā galvenā iezīme ir vienmēr būt kaut kam/ kādam citam, nevis pašam. Pilnīga atspoguļošana – perfekta ilūzija. Jo skaidrāks spogulis, jo lielāka maldīšanās. Tā materiāls tiek saistīts, bet visa simbioze ir ķermeņa radīta. Kā cilvēka ķermenis ir saistīts ar ilūziju paštēlu? Horeogrāfe un režisore – Anni Zuppinga. Savukārt “After I Ever I After” radošā komanda iestudējumu piesaka ar vēstījumu: “Ko darīt, kad viss ir beidzies? Lai ko es arī darītu – es neuztraucos.’’ Horeogrāfe – Valērija Januškeviča.

Abas izrādes tiks spēlētas vienā vakarā – 6. oktobrī plkst. 19.00 – ar 30 min pauzi starp izrādēm. Biļetes cena uz abām izrādēm – 11 un 7 eiro.

Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta” ir Agates Bankavas maģistratūras diplomdarbs, kas savu pirmizrādi piedzīvoja pavasarī. Cilvēku veido laiks un pieredze, kas palīdz dzīvot pasaulē atbilstoši laikmeta prasībām un baudīt labu mākslu, jo mēs zinām, kas ir labs. Izrādē piedalās pieci dejotāji, kuri uzzina ko jaunu par sevi dejojot. Neko citu neprot un patstāvīgi izdzenā blokus. Agate Bankavas izvēlētā tēma – kādēļ iedalām mākslu labā un sliktā, uzmanību pievēršot tieši laikmetīgās dejas mākslas sfērai. Biļetes cena – 7 un 5 eiro.

Biļetes biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv, Galerijā Istaba, teātra kasē stundu pirms katras izrādes.