Turpinām izrādes septembrī!

Šonedēļ būs iespējams noskatīties divas režisora Andreja Jarovoja veidotas izrādes: 16.septembrīdzirkstošo un poētisko mīlasstāstu ar lieliskajiem aktieriem Antu Aizupi un Ivaru Krastu Ingas Gailes “Ādā”; savukārt ceturtdien, 17. septembrī – izrādi “Dzīvot dzīvi”, cinéma vérité  un episkā teātra stilistikā ieturētu Žana Lika Godāra filmas skatuves versiju ar spilgto Madaru Botmani galvenajā lomā.

Nedēļu noslēgsim 19.septembrī ar viesizrādi Liepājā – Mārtiņa Eihes režisēto Leona Leščinska apziņas plūsmas monologu vienam aktierim “Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo”.

Plašāka informācija par izrādēm – zemāk, uz tikšanos teātrī!

13. septembris, pl. 19:00
PASAKA PAR VECO NĀVI
“Laikmetā, kad kamerstilu – klusumu un smalkas vibrācijas starp mākslas darbu un tā uztvērēju – izkonkurē sintētisks episkums un specefektu kairinājumi, priecīgs pārsteigums ir režisora Ģirta Šoļa sadarbībā ar mākslinieci Veltu Emīliju Platupi tapusī makabrā marionešu izrāde Pasaka par Veco Nāvi… Balādiski spokainā atmosfēra liek noskaņoties uz Tima Bērtona, E.T.A. Hofmaņa, Tīģerliliju un pat Hičkoka “faila”.” (U.Adamaite, Diena)

Režija un dramaturģija:  Ģirts Šolis
Māksliniece:  Velta Emīlija Platupe
Spēlē:  Aleksejs Geiko, Kristians Kareļins, Madars Zvagulis
Grims: Zane Žilinska
Gaismas:  Rūdolfs Kugrēns
Skaņa:  Normunds Zālamans

16. septembris, pl. 19:00
ĀDA
“A. Jarovojs Ādu nopulējis līdz perfekcijai. Pievienojiet mazliet dzejas brīnuma, kas ieskanas iestudējumā, un saprotams – izrāde kā tāds smalks pulkstentiņš tikšķ sirds ritmā.” (Z. Radzobe, Diena)

Teksts:  Inga Gaile
Spēlē:  Anta Aizupe, Ivars Krasts
Režisors:  Andrejs Jarovojs
Māksliniece:  Ieva Veita
Mūzika: Jānis Burmeisters

17. septembris, pl. 19:00
DZĪVOT DZĪVI
Izrāde pievēršas indivīda un sabiedrības attiecību pētniecībai tuvplānā – katrai cilvēka izdarītajai izvēlei ir cena, un katra izdarītā izvēle maina cilvēku. Sekojot jaunas sievietes dzīvesstāstam, izrādes skatītājs kļūst par liecinieku, kā cilvēka sapņi un vēlmes satiekas ar realitāti un kā cilvēks, sevi meklējot, var zaudēt un atrast vienlaicīgi. Darba pamatā ir Žana Lika Godāra kinofilma “Dzīvot savu dzīvi: filma divpadsmit ainās”.

Režija:Andrejs Jarovojs
Dramaturģija:Agnese Rutkēviča
Spēlē:Madara Botmane, Kārlis Krūmiņš, Andis Strods, Inga Tropa
Māksliniece:Ieva Kauliņa

19. septembris, pl. 19:00, Liepāja, Totaldobže mākslas centrs, Ostmalas iela 4
REDZE IR MAŅA, KURU MIRSTOŠS CILVĒKS ZAUDĒ PIRMO

Izrādes tekstu veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām, tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Tā dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.

„Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo” ir Tima Etčelsa (Tim Etchells, UK) radītā monologa “Sight is the Sense that Dying People Tend to Lose First” – apziņas plūsmas vienam aktierim – latviskā versija.

Teksta autors: Tims Etčelss (Tim Etchells)
Spēlē: Leons Leščinskis
Režija: Mārtiņš Eihe


Biļetes uz izrādēm iegādājamas www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA (K.Barona 31a), kā arī pirms izrādes teātra kasē.
Biļešu cena: 9 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 5 EUR.