Mockumentary musical

3 MUSKETIERI. UZ AUSTRUMIEM NO VĪNES

Režija:  Valters Sīlis
Dramaturģija:  Jānis Balodis
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece:  Ieva Kauliņa
Aktieri: Karls Alms (Carl Alm), Nora Dadu (Noora Dadu), Matti Raits (Matti Raita)
Videooperators:  Dainis Juraga

Producenti: Klockriketeatern (FIN) un  Ģertrūdes ielas teātris (LV)

02/04/2016

Ģertrūdes ielas teātris

“3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes” ir neparastiem piedzīvojumiem un atklājumiem bagāts ceļojums pa mūsdienu Eiropas Austrumu robežu. Aktieri, pārtapuši par trīs franču aristokrātiem, musketieriem no 17. gadsimta, pēkšņi attopas kādā Vīnes pievārtē. Atoss, Portoss un Aramiss devušies gulēt vēl 17. gadsimta Francijā, pamostas 21. gadsimta Vīnē. Tā vietā, lai mēģinātu atgriezties mājās, viņi izlemj doties uz priekšu – iepazīt šo jauno trako pasauli.

Izrādei dots apakšvirsraksts mokumentārais mūzikls (mockumentary musical), jo “3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes” tapusi, balstoties uz patiesiem notikumiem, un izrādē tiek izmantots dokumentāls video materiāls, kuru radošā komanda ieguva savā ceļojumā pa Centrālaustrumeiropu 2015. gada oktobrī.

Darba pirmizrāde notiks 2016. gada 2. aprīlī Helsinkos, savukārt Latvijā – 11. maijā, bet 17. maijā – Tallinā.


Pēc Helsinku pirmizrādes savā recenzijā Isabella Rotberga, HBL (Isabella Rothberg)raksta: “Trīs musketieri lieliski atspoguļo mūsdienu laikmetu un kultūru. Savos spilgtajos maskarādes kostīmos viņi dodas uz Eiropu, lai meklētu, vai pastāv kādas kopīgas vērtības. Īpaši uzrunājošs ir izaicinošais veids, kādā tiek skatītas ērkšķainās, šobrīd aktuālās tēmas. Izrāde nemāca, bet gan gluži sokrātiskā manierē uzdod jautājumus. Valteram Sīlim izdevies radīt meistarīgu darbu, kas nemitīgi apvērš pats sevi, sarkastiski apšaubot rietumnieku zilacainumu un imperiālistisko glābēja kompleksu. Tā ir savādi svaiga laikmeta liecība, domas rosinoša un jautra – lielā mērā pateicoties aktieru ironiskajai spēles manierei.”


UZMANĪBU! Izrādes pamatvaloda – angļu! Ar iestarpinājumiem somu un zviedru valodās. Izrādei tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā! 


Izrāde saņēmusi Somijas ANTONIJA BALVU, ko pasniedz par māksliniecisko uzdrīkstēšanos un dažādību zviedriski runājošajā Somijas teātra daļā.


ATSAUKSMES:

Jonīte, Dita. “Spēles ar identitāti” (27.05.2016., Kroders.lv)


Izrāde tapusi sadarbībā ar Klockriketeatern (FIN)  un ar Valsts kultūrkapitāla fonda  finansiālu atbalstu.
Īpašu paldies sakām Gētes institūtam Rīgāpar atbalstu sinhronā tulkojuma nodrošināšanā.