BEZ VADIEM

Ideja: Valērijs Oļehno
Horeogrāfija, deja, dzīvā skaņa: Valērijs Oļehno, Aldis Liepiņš, Antons Tkačenko
Dzeja:
Nikita Matvejevs
Gaismas: 
Jānis Sniķers

Producents: GIT

Ģertrūdes ielas teātris


Eksperimentāli instrumentālās dejas izrādes Bez vadiem darba pamatā ir cieņa pret skaņu, mīlestība pret kustību un tikai saulaina, pozitīva domāšana.

. . .nekas nevar būt labāks par saulainu dienu, kad mēs satiekamies. Kaut gan dažreiz liekas, ka pilnīgi noteikti var. Bet laikam tomēr nevar, jo man nepatīk būt vienam. Bet dažreiz patīk. Kaut arī dažreiz nepatīk, bet tā sanāk. Bet dažreiz sanāk tā, ka vajag būt ar visiem, bet gribas būt vienam. Taču es nevaru bez viņiem. Viņi nevar bez manis. Mēs nevaram viens bez otra. Vai arī es varu bez viņiem, bet viņi bez manis – nē, jo es jau varu būt pats ar sevi, taču viņi var būt tikai kopā. . . Mēs katrs nosakām sava vada garumu.

Izrāde vēsta par trim domubiedriem, kas meklē un risina savas savstarpējās attiecības, cīnās ar vientulību un mēģina piespēlēt viens otram. Šai izrādei nav sākuma un beigu punkta, jo darba pamatā ir pārdomas, emocijas un sajūtas, kas dzīvē nemitīgi mēdz atkārtoties.

Izrāde Bez vadiem ir liels izaicinājums pašiem dejotājiem, kas dzīvajā spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Spēlējot kādu mūzikas instrumentu ir jātur ritms, jāklausās, jādomā, jāseko notīm un skaļumam. Tiklīdz mēs pieliekam klāt kustību – viss sāk jukt. Rokas un kājas neklausa, ausis nedzird, acis neredz un ķermenis paliek stīvs. . . cerams, ka būs labi.

 

 

RECENZIJAS:
Inta Balode Kas ar cilvēku notiek pēc izrāde? (žurnāls Dance.lv)
Dita Eglīte 1000 zīmes: Bez vadiem (žurnāls Dance.lv)
Jānis Hermanis Bez vadiem, bez vārdiem, ar vaidiem slaidiem (skatītāji raksta žurnālā Dance.lv)
Lauma Brežģe Bezvadu līdzāspastāvēšana Ģertrūdes ielas teātrī (portālā Easyget)