CIK TUVU?

Ideja:  “Dejas anatomija”
Horeogrāfe: Elīna Breice
Izpildījums:  Evita Birule un Edgars Šļakota
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks:  Uģis Bērziņš
Gaismas:  Jūlija Bondarenko un Matīss Beķers

Izpildproducente:  Zane Estere Gruntmane

30/10/2013–15/03/2015

Ģertrūdes ielas teātris

Stāsts par laiku, ko pavadām kopā ar otru.

Laikmetīgā dejas izrāde “Cik Tuvu?” ir atmiņu intermēdijas, kas atspoguļo divu cilvēku kopā esību, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa – pastāvīga. Vai dzīvot līdzās nozīmē to pašu, ko dzīvot kopā? Vai ilgstošā blakuesamībā mēs spējam saglabāt tuvību? Kas tad ir tas, kas mūs vieno? Vai mēs ir tikai “mēs” un kur esmu “es”? Kādas sajūtas mūs pārņem par laiku, ko nodzīvojam kopā?

Izrāde ir divu cilvēku kopdzīves ainu uzplaiksnījumi no tuvas intimitātes līdz pilnīgai atsvešinātībai, no patiesām atmiņām līdz reproducētām iedomām, no sevis pazaudēšanas līdz jaunai atklāšanai, no emociju uzplūdiem līdz cilvēcisko vērtību apzināšanai.

Horeogrāfe un dejotāja Elīna Breice Latvijas laikmetīgā dejā aktīvi darbojas jau vairāk kā piecus gadus. Profesionālo pieredzi guvusi ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs, piedaloties meistarklasēs dažādu festivālu ietvaros Amerikā, Krievijā, Austrijā un Lielbritānijā.  Ģertrūdes ielas teātrī Elīna  sadarbībā ar režisoru Andreju Jarovoju iepriekš ir veidojusi dejas izrādi “Esi ar mani” (2010) , kas guva ne vien lokālu, bet arī starptautisku atzinību jauno horeogrāfu festivālā “DancEUnion 2011” Lielbritānijā un skatuves mākslas festivālā “Rdeči Revirji” Slovēnijā.

Dejas anatomija (DA) ir šobrīd Latvijā vienīgā laikmetīgās dejas apvienība, kas regulāri veido un piedalās dejas izrādēs ne vien kā kolektīvs, bet arī kā individuālas mākslinieces. DA savā darbības virzienā akcentē jaunu formu un dejas izpaušmju tehnikas meklējumus, kā arī dejas sintēzi ar citām mākslas jomu. Pēdējais apvienības darbs –  dejas izrāde “3/4 ūdens” – 2012./2013. gada sezonā ir nominēta Spēlmaņu Nakts balvai kā Gada mūzikas autors (Laima Jansone). Papildus informācija: www.dejasanatomija.lv.

Producents: Dejas anatomija, līdzproducents: Ģertrūdes ielas teātris
Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.