LKA maģistra studiju programmas "Teātra mākslas” diplomdarbs

CITIUS, ALTIUS, FORTIUS

Režisore: Māra Blome
Lomās: Elizabete Skrastiņa, Agris Krapivņickis
Dramaturģija: Linda Rudene
Producente: Sanda Sirsniņa
Scenogrāfijas un kostīmu māksliniece: Māra Broka
Muzikālais noformējums: Jēkabs Nīmanis
Gaismu mākslinieks: Matīss Beķers

30/05/2018

Ģertrūdes ielas teātris


Izrādes ideja gūta, iedvesmojoties no videospēles Dear Esther (2012). Tās sižets vēsta par vīrieti, kurš atrodas klīniskās nāves stavoklī. Spēle ir mēģinājums ielūkoties cilvēka zemapziņā, atrodoties racionāli nedefinējamā vidē, stāvoklī starp dzīvību un nāvi. Neparastā darbības vide un varoņa stāvoklis kļuvuši par iestudējuma veidošanas atslēgu.

Kaut arī pagriezt atpakaļ laiku un labot bijušo nav iespējams, galvenajam varonim tiek dota iespēja paskatīties uz savu dzīvi no malas. Atrodoties apziņas stāvoklī, par varoņa galveno pārdomu objektu kļūst attiecības ar sievu. Atmiņu uzplaiksnījumi arvien spēcīgāk liek varonim pārdomāt notikušo, tiecoties pretī beznosacījumu mīlestībai, pat tad, ja tas nozīmē atvadīšanos no šīs pasaules un došanos pretim citai.

Režisore Māra Blome uzsver izrādes eksperimentālo dabu: “Iestudējums noteikti nav dēvējams par klasisku. Mūsu mērķis ir ļaut vienlaikus uz skatuves eksistēt trīs paralēlām laika telpām – pagātnei, tagadnei un paralēlajai pasaulei, ko varam dēvēt arī par aizsauli. Lai īstenotu šo ieceri, iestudējumā izmantosim visdažādākos teātra valodas vizuālos un audiālos līdzekļus.”


Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Kultūras akadēmijas, Komplekts.lv, Print Service, Kompānijas NA, Fiziocentra, Picu darbnīcas un Daily atbalstu.