KUR TU ESI KAD ES GUĻU

Horeogrāfija, izpildījums: 
Agate Bankava
Dramaturģija, gaismas: Andrejs Jarovojs
Mūzika: Kristaps Pētersons
Ilgums: 50 min

29/11/2019

Ģertrūdes ielas teātris

“Es dejoju no trīs gadu vecuma – vispirms tautas dejas, tad balets, visbeidzot laikmetīgā deja. Šajā laikā esmu dzirdējusi daudz padomu, kā sasniegt labākus rezultātus. Esmu lauzusi pēdas izliekumu, stiepusi izvērsumu, tinusies pārtikas plēvēs, meditējusi sveces liesmas priekšā, izdomājusi sev otro vārdu, teikusi visam “jā” un teikusi visam “nē”. Dejošana atstājusi kā fiziskus, tā emocionālus nospiedumus. Ko par to domā mans ķermenis?

“Kur tu esi kad es guļu” ir personiska, vietām ironiska saruna ar ķermeni – par to, kā es dzīvoju savā ķermenī un ķermenis dzīvo manī, un vai man vispār izdodas ieklausīties savā ķermenī. Solo izrāde ir mēģinājums ļaut ķermenim runāt un ticēt sev no jauna. Izrāde-pašportrets – par to, ko vairs nav iespējams atgūt, un jauno, kas izveidojies aizgājušā vietā.”


Horeogrāfes Agates Bankavas darbus raksturo interese par kustību kā suverēnu mākslas valodu, caur kuru viņa komunicē ar skatītāju kā līdzvērtīgu. 2019. gadā par izrādēm “Slikta”, “Memor” un “Future Freak” Agate ieguva Dejas balvu kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfe”.


Foto: Evija Sedola

Video: Anna Rosalie Uudre


PAR IZRĀDI:
Dejas izrāde “Kur tu esi kad es guļu”” (KŪL, radio NABA, 27.11.2019.)
Laikmetīgās dejas izrādes janvārī” (Laima Slava, Kultūras Rondo, LR1, 31.01.2020.)


ATSAUKSMES:
Inta Balode: “Agate strādā un es arī neguļu. Par Agates Bankavas izrādi “Kur tu esi kad es guļu”” (Dance.lv, 03.12.2019.)
Laura Lapiņa: “Un kā klājas tavai kājai? Par Agates Bankavas izrādi “Kur tu esi kad es guļu”” (Dance.lv, 10.12.2019.)

Tuvākās izrādes


Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu