Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātrī

Ceturtdien, 8. septembrī – “Āda”. “2 kvadrātmetri ādas ir manas mājas. Mana zemeslodes daļa.2 kvadrātmetri ādas. Man ir tikai viena zeme. 2 kvadrātmetri ādas. Tava āda. Mana zeme.” Ādamu un Ievu spēlē Anta Aizupe un Ivars Krasts, teksta autore: Inga Gaile, režisors: Andrejs Jarovojs. Izrāde, kurai novembrī svinēsim 5 gadu jubileju, joprojām priecē jaunus skatītājus un tos, kuri izrādi skatās jau otro un trešo reizi. “Āda” ir kā vīns – ar gadiem kļūs tikai labāka.

Savukārt sestdien, 10. oktobrī, šosezon pirmo reizi pie skatītājiem dosies Vecā Nāve sava uzticīgā drauga Kauliņa un četru ceļojošā teātra mākslinieku pavadībā marionešu izrādē pieaugušajiem – “Pasaka par Veco Nāvi”. Kā runā skatītāji, tās “balādiski spokainā atmosfēra liek noskaņoties uz Tima Bērtona, E.T.A. Hofmaņa, Tīģerliliju un pat Hičkoka “faila” (U. Adamaite, Diena). Atgādināsim, ka izrādes māksliniece Velta Emīlija Platupe par lellēm un scenogrāfiju izrādei ir nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā Gada debija.Nāc un novērtē!

Biļetes uz izrādēm Ģertrūdes ielas teātī iegādājamas www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA (K.Barona 31a), kā arī pirms izrādes teātra kasē.
Biļešu cena: 9 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 5 EUR.

UZMANĪBU! VIESIZRĀDE VALMIERMUIŽĀ!

1. novembris, pl. 18 :00, Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2

REDZE IR MAŅA, KURU MIRSTOŠS CILVĒKS ZAUDĒ PIRMO
Neierasts skatījums uz pasauli

Izrādes tekstu veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām, tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Tā dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.

„Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo” ir Tima Etčelsa (Tim Etchells, UK) radītā monologa “Sight is the Sense that Dying People Tend to Lose First” – apziņas plūsmas vienam aktierim – latviskā versija.

Teksta autors: Tims Etčelss (Tim Etchells)
Spēlē: Leons Leščinskis
Režija: Mārtiņš Eihe

Biļetes uz viesizrādi var iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2.