Svinēsim “Taņas dzimšanas dienu” arī Durbē un Daugavpilī

21. oktobrī plkst.16.00 festivāla “Zemlika” ietvaros ar izrādi Taņas dzimšanas diena viesosimies Durbē. Izrāde būs skatāma bez maksas, iepriekš rezervējot ielūgumus. Plašāka informācija šeit. 

Savukārt 2. novembrī plkst.18.30Taņas dzimšanas dienas” balle Daugavpils teātrī. Biļetes iegādājamas Bilešu Paradīzes kasēs

Tuvākās izrādes Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī – 31. oktobrī, 19. novembrī. Biļetes https://biletes.git.lv/ 

 

Izrādes “Taņas dzimšanas dienas” pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros.

Izrādes radošā komanda – dramaturģe Laila Burāne, režisors Mārtiņš Eihe, māksliniece Ieva Kauliņa, aktieri Jānis Kronis un Jana Ļisova, mūziķis Artūrs Čukurs – cilvēku iesūtītos stāstus un atmiņas pārveidojuši ceļojumā uz privātām un kolektīvām atmiņu telpām.

Skatītāji tiek aicināti kļūt par ciemiņiem gaviļnieces Taņas dzimšanas dienas svinībās. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē, sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Izrādes radošā komanda:

režija: Mārtiņš Eihe
telpa un kostīmi:Ieva Kauliņa
dramaturģija: Laila Burāne
piedalās: Artūrs Čukurs vai Reinis Boters, Mārtiņš Eihe, Jānis Kronis, Jana Ļisova
izrādes projekta vadītāja:Maija Pavlova
idejas autors:Deniss Hanovs

izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu un vācu valoda

Producents: Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā
Partneri: Gētes institūts Rīgā, Ģertrūdes ielas teātris, Žaņa Lipkes memoriāls, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultāte, LU Filozofijas un socioloģijas institūts

Projekts tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Plašāka informācija par projektu “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei”: https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/sup/eri.html