Teātra festivāls “Nr.1”

Teātra festivāls "Nr.1" ir izrāžu un sarunu programma, radīta teātra nama "Jūras vārti", Ģertrūdes ielas teātra, Rēzeknes teātra "Joriks" un Dirty Deal Teatro sadarbībā, norisināsies teātra namā "Jūras vārti" no 3.-5. jūnijam.

Festivāla pirmizlaidumā piedāvāsim pagājušajā "Spēlmaņu nakts" ceremonijā godalgotu vietējo mākslinieku izrādes:
- Krista Burāne/ Mārtiņš Eihe “Mans kaimiņš ebrejs”,
- Andrejs Jarovojs/ Artūrs Čukurs/ Agate Bankava “Pazaudētās dziesmas”,
- Klāvs Kristaps Košins/ Diāna Kondraša “Konklāvs”,
- Dzudzilo/Gediņi “Ļoti labas minūtes”.

Paralēli izrāžu skatei un publiskajiem notikumiem notiks arī īpaša programma skatuves mākslas profesionāļiem – "Tikšanās pludmalē".
Šīs sadaļas uzdevums ir sapulcēt māksliniekus, lai pēc pandēmijas (vai tās starplaikā) mums būtu iespēja kopā domāt un runāt par skatuves mākslas nākotni, problēmām, risinājumiem, kā arī gluži vienkārši pabūt kopā, kas tik ļoti pietrūcis pēdējo gadu kontekstā. Pasākuma mērķis ir stiprināt biedriskumu, izpratni un saites kopienas pārstāvju starpā. 
Šis projekts ir daļa no IETM Local Journeys for Change aktivitātes, ko Eiropas Savienība atbalsta kā daļu no IETM tīkla granta 2022-2024 NIPA: the New International in the Performing Arts. Plašāka informācija šeit

Saruna I – teātris un politika: piektdien, 3. jūnijā, pl. 14.00
Austriešu režisors Kristofers Šlingenzīfs jautāja: “Realitāte ir daudz sarežģītāka nekā mēs domājam. Kāpēc teātris tāds nav?”
Kas ir un kas nav politiskais teātris? Ko nozīmē būt sociāli atbildīgam māksliniekam? Vai pastāv robeža starp mākslu un sociālo/politisko aktīvismu? Skatītājs aktīvā pozīcijā. Paneļtipa diskusija ar atvērtām beigām. Sarunu vadīs Artūrs Čukurs, piedalās: Krista Burāne, Kristīne Brīniņa, Valters Sīlis.

Saruna II –  teātris un ilgtspēja: piektdien, 3. jūnijā, pl. 16.30
Pašreizējā situācija vedina mūs apšaubīt, pārdomāt un no jauna iztēloties skatuves mākslas institūciju darbības modeli, pastāvošās mākslas prakses un veidu, kā mākslinieki strādā. Kāda ir teātra loma sabiedrības pārmaiņu laikā? Kāpēc mēs nodarbojamies ar teātri, kam mēs to radām un vai ir jēgpilni turpināt izmantot vienus un tos pašus formātus un materiālus? Ekoloģiskie, ekonomiskie un konceptuālie aspekti šodienas teātrī un mākslinieka loma tajā. Paneļtipa diskusija ar atvērtām beigām. Sarunu vadīs Jānis Balodis, piedalās: Andrejs Jarovojs, Laura Stašāne, Ilga Vālodze-Ābele.

Saruna III – darbnīca – laikmetīgās skatuves mākslas prekariāts Latvijā: sestdien, 4. jūnijā, pl.11.00
Izdzīvošanas stratēģijas, ikdienas kompromisi un nākotnes perspektīvas. Kā mēs paši varam sev palīdzēt? Darbojoties grupās, formulēsim problēmjautājumus un izstrādāsim turpmākās rīcības plānu.