Jaunumi

ĢIT laikmetīgās klaviermūzikas koncertā uzstāsies Roberts Fleics un Matilda Sepala

Piektdien, 27. janvārī, plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī ar laikmetīgās klaviermūzikas programmu koncertā Sit closer uzstāsies amerikāņu pianists Roberts Fleics (Robert Fleitz) un pianiste Matilda Sepala (Matilda Seppälä) no Somijas.

Sit closer ir jautrs pētījums par šuvēm, kas parasti koncertā paliek apslēptas: attālums starp publisku pulcēšanos un intīmu individuālo pieredzi; varas trīsstūris starp komponistu, izpildītāju un klausītāju; noslēpumaina vārdu un simbolu pārvēršana skaņās.

Programmā skanēs Rīta Mažuļa (Rytis Mažulis), Maikes Nasas (Mayke Nas), Einojuhani Rautavāras (Einojuhani Rautavaara), Valentīna Silvestrova (Valentin Silvestrov), Lauri Suponena (Lauri Supponen), Raivja Misjuna un citu autoru solo klaviermūzika, kā arī Roberta un Matildas kompozicionālās palaidnības.

Matilda Sepala un Roberts Fleics ir komponisti un izpildītāji, kuri katrs atsevišķi raksta un spēlē mūziku. Taču, strādājot kopā, viņi atļaujas veidot atskaņojuma fizikalitātē un pētniecībā balstītas performatīvas intervences ķermenī un klausītāju rindās. Kopā viņi ir radījuši un atskaņojuši darbus festivālā Mūzikas laiks (Time of Music, Viitasaari, FI) un Ostrobotu mūzikas dienās (Uuden Musiikin Lokakuu, Oulu, FI).
 
Amerikā dzimušais Roberts Fleics absolvējis gan bakalaura, gan maģistra studijas Džuljarda skolā pie pasniedzējiem Hankvana Čena un Džuliana Mārtina. Roberts debitējis Karnegī zālē Ņujorkā 2021. gada oktobrī, koncertējis 25 ASV pavalstīs un 17 valstīs visā pasaulē, tostarp koncertzālē Latvija, Metropolitēna mākslas muzejā un citviet. Roberts saņēmis Džona Keidža balvu Halberštatē, Pro Musicis starptautisko apbalvojumu un citas starptautiska mēroga godalgas, tostarp, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balvu 2022.

Matilda Sepala sākusi kompozīcijas studijas Tamperē pie Jouni Kaipainena, vēlāk studējot arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Berlīnes UdK un Sibēliusa akadēmijā. Savās jaunākajās kompozīcijās Sepala ir strādājusi ar biodatu sensoriem un performanču mākslu, veidojot telpiskus nelineāras formas darbus.

Biļetes pieejamas šeit.