17. maijā diskusija “Latvijas mīta de/konstrukcija”

Projekta “Pagātnes pārvarēšana, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei” ietvaros 17.maijā plkst. 19.00 notiks ceturtā, cikla noslēdzošā, diskusija “Latvijas mīta de/konstrukcija”.  

Mūsdienu Latvija ir ne vien ģeogrāfiska, bet arī idejiska parādība. To arvien labāk var redzēt, tuvojoties simtgades svinībām. Kas tad šobrīd veido Latvijas idejisko karti? Cikla noslēdzošajā diskusijā “Latvijas mīta de/konstrukcija” uzmanība tiks pievērsta mūsdienu Latvijas ideoloģiskajai uzbūvei – vai un kā tā tiek formēta mūsu domās un darbos svētku gaidās. Kas no tā balstās faktos, bet kas ir tikai mīts? Varbūt valstij mīts ir vitāli nepieciešams, lai tā pastāvētu? Tas liek arī vēlreiz pārskatīt mākslas un politikas attiecības, jo mākslai svētkos būs izšķiroša loma.

Diskusijas moderators: publicists, filozofs Kārlis Vērpe. Dalībnieki: vēsturnieks Gustavs Strenga, komunikācijas zinātņu doktore, uzņēmēja Olga Procevska un LU FSI pētnieks Mārtiņš Kaprāns

Ieeja bez maksas

Projekts “Pagātnes pārvarēšana, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei” tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu mērķprogrammas “Latvijai – 100” ietvaros. Projekta mērķis ir aktualizēt maz diskutētus, taču būtiskus jautājumus no Latvijas nesenās pagātnes, lai veicinātu un padziļinātu zināšanas un izpratni par Latvijas valsts vēsturi un stiprinātu piederību Latvijas valstij.