DZĪVE UZ LEDUSSKAPJA DURVĪM

DZĪVE UZ LEDUSSKAPJA DURVĪM

Alise Kuipere
aizkustinošs stāsts par mammu un meitu


režisors: Māris Korsiets
kostīmu mākslinieks, scenogrāfs: Egils Viļumovs
gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

romānu no angļu valodas tulkojusi Inese Vīksna

lomās: Jūlija Ļaha, Agnese Laicāne

valoda: latviešu
ilgums: 1 stunda 30 minūtes
vecuma ierobežojums: 12+

pirmizrāde: 2022. gada 6.maijā Daugavpils teātrī

Viesizrāde no Daugavpils teātra!

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a

Tuvākā izrāde

piektdiena
31/05/2024
19:00

Pirkt biļeti
Dāvanu karte

Norises vieta

Tuvākā izrāde
piektdiena
31/05/2024
19:00

Apraksts

Slēpt aprakstu

Aizņemtas ikdienas skrējienā, māte ar meitu sarunājas ar īsu zīmīšu starpniecību, atstādamas tās viena otrai uz ledusskapja durvīm. Neziņa un bailes uzvirmo iepriekš šķietami bezrūpīgā sarakstē, kad abu dzīvē ienāk nelūgts viesis – mātes smagā slimība…

„Nav laika”, „gan jau paspēšu”, „vēlāk” - tik bieži ikdienas skrējienā šie vārdi kļūst par nomierinošu mantru. Līdz skrējēji atduras pret durvīm ar uzrakstu – „Par vēlu”. Šī izrāde ir atgādinājums vienmēr atrast laiku tiem, kas sirdij dārgi.

Izrādes pamatā ir angļu rakstnieces Alises Kuiperes pirmais romāns „Dzīve uz ledusskapja durvīm”, kurš uzreiz guva plašu popularitāti visā pasaulē, tikai dažu gadu laikā tas tika tulkots un izdots vairāk kā 20 valstīs. Latviešu valodā romāns Ineses Vīksnas tulkojumā iznāca 2010. gadā, savukārt 2012. gadā romāns izpelnījās 2. vietu Bērnu un jauniešu žūrijas vērtējumā 8. un 9. klašu vecuma grupā.

“Māra Korsieša mazās formas iestudējums "Dzīve uz ledusskapja durvīm" Daugavpils teātrī ir pieaugšanas stāsts, kuru caurstrāvo attālinātās komunikācijas aukstums un kuru skaudri paātrina mātes pēkšņā aiziešana no dzīves. Izrāde kā jauniešiem, tā pieaugušajiem kalpo kā sūrs atgādinājums, ka šis laiks ir vienīgais laiks, kas dots,” teātra kritiķe Kitija Balcare.

Atsauksmes

Nesatikšanās. Daugavpils teātra izrādes «Dzīve uz ledusskapja durvīm» recenzija (Kitija Balcare, LSM.lv, 25-06-2022)