18. augustā pirmizrāde Šekspīra traģēdijai “Jūlijs Cēzars”

Režisors Andrejs Jarovojs iestudējis vienu no zināmākajām Viljama Šekspīra traģēdijām “Jūlijs Cēzars”. Pirmizrāde – 18. augustā. Nākamās izrādes 21. augustā, 17. septembrī, 24. un 25. oktobrī. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv.

Lai karavadonim Jūlijam Cēzaram neļautu kļūt par vienpersonisku Romas diktatoru, senatori noorganizē viņa nonāvēšanu. Bet tā vietā, lai saglabātu republiku, tiek izraisīts pilsoņu karš un bojā iet arī paši Jūlija Cēzara slepkavas. Roma kļūst par impēriju, un tās vadībā stājas Cēzara pieņemtais dēls Oktāvijs.

Šekspīra traģēdija “Jūlijs Cēzars” atklāj politisko kaislību asiņainās aizkulises. Varas un retorikas spēles, publiskā un privātā tēla attiecības. Personība, dzīvs cilvēks, ierauts nežēlīgajā politiskajā mašinērijā, pārtop publiskā figūrā, neapzināti attālinoties no visa cilvēcīgā.

Mums patīk ironizēt par parlamentu kā teātri un politiķiem kā aktieriem. Ironiski, ka realitātē atentāts pret Jūliju Cēzaru noticis senāta sesijas laikā Pompeju teātra kompleksā. Šekspīrs lugā iekodējis mehānismu, kas precīzi atklāj politisko spēku paņēmienus, manipulējot ar sabiedrisko apziņu. Iestudējums “Jūlijs Cēzars” Andreja Jarovoja režijā veidots kā hiperreāls dokumentālais teātris. Politiskā cīņa var sākties.

Režija, gaismas: Andrejs Jarovojs
Scenogrāfija un kostīmi: Sintija Jēkabsone

Lomās
Jūlijs Cēzars
: Ināra Slucka
Marks Bruts: Edgars Samītis
Kajs Kasijs: Līga Zeļģe
Kaska: Jānis Kronis
Marks Antonijs: Ivars Krasts
Pareģis/ Mesala: Emīls Krūmiņš
Metels Cimbers/ Emīlijs Lepids: Romāns Bargais
Porcija/ Oktāvijs Cēzars: Dārta Daneviča

Pirmizrāde 18. augustā, nākamās izrādes 21. augustā un 17. septembrī

Biļetes biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv, Galerijā Istaba, teātra kasē stundu pirms katras izrādes.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu

Foto: Anna Rosalie Uudre