19. maijā LKA laikmetīgās dejas diplomdarbi

19. maijā plkst. 18.00 Ģertrūdes ielas teātrī tiks spēlēti divi LKA laikmetīgās dejas diplomdarbi. Biļetes: https://biletes.git.lv/lv/events/view/245. Biļešu cena 5 / 3 EUR. 

“ГОЛОЛЁД” (Atkala)

Kas ir vīrietis? Kādu viņš sevi apzinās un kādam viņam ir jābūt? Vai jābūt agresīvam un spējīgam cīnīties? Vai viņš drīkst raudāt? Cik trausls vīrietis spēj būt? “ГОЛОЛЁД” ir laikmetīgās dejas izrāde, kurā pieci vīrieši un horeogrāfe aplūkos šos jautājumus.

Horeogrāfe: Ksenija Simanova
Dejo: Alans Podnieks, Nauris Miķelis Goba, Rūdolfs Patriks Gediņš, Modris Opelts, Gints Dancītis
Tērpu mākslinieks: Andris Kaļiņins 
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

“ПРИВЕТ – ATĀ”

​Deja kā abstrakts mākslas žanrs var runāt arī par ļoti konkrētām tēmām, to arī daru šajā izrādē. Stereotipi katram no mums uzliek masku, veido mūsu priekšstatu par pasauli un cilvēku. Gribu saprast, kāpēc, izdzirdot krievu valodu uz ielas, mani pārņem nepatika, kā jūtas ukrainiete, kurai piedēvē stereotipus par krieviem, vai kā savu īsto “es” atrast, ja pasē ierakstītas trīs pilsonības. Bieži šo tēmu vairs nepieminam, jo viss taču ir kārtībā, bet vai varam sadzīvot arī atklāti par to runājot? Izrādē atļaujos eksperimentēt un trakot. Mazliet humora un mazliet smeldzes. Kā horeogrāfam man svarīgākie ir dejotāji, meklēju atbildes viņos.

​Horeogrāfe: Līga Ūbele 
Dejo Ksenija Simanova, Jana Jacuka , Laura Gorodko, Anuša Cvetkova, Arina Buboviča, Laura Kušķe, Alise Madara Bokaldere, Nauris Miķelis Goba, Marģers Vanags, Jānis Grūtups 
Mūzika: Krists Krūskops 
Tērpu mākslihiece: Anete Agate Krišjanova 
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss