31. maijā Lauras Upenieces diplomdarba “Līdz kāzām sadzīs” pirmizrāde

Trešdien, 31. maijā, plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks Latvijas Kultūras akadēmijas režijas studentes Lauras Upenieces diplomdarba “Līdz kāzām sadzīs” pirmizrāde. Biļetes biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv/, Galerijā Istaba, teātra kasē stundu pirms katras izrādes. Biļešu cenas EUR 5/ EUR 3.

Elitai bija 22 gadi, Maratam bija 23. Viņi apprecējās 1991.gadā. Par to, kas notika kāzās, ģimenē nerunā jau divdesmit piecus gadus. Šodien viņu meita ir nolēmusi beidzot noskaidrot patiesību. Mēģinājums rast atbildes atklāj tikai jaunus jautājumus un mistērijas. Kādēļ jaunais pāris vispār nolēma precēties?

Lauras Upenieces diplomdarba izrāde “Līdz kāzām sadzīs” ir dokumentāls detektīvs, kura dramaturģiskais materiāls ir balstīts kādas ģimenes locekļu, galvenokārt Omes un Vecāsmammas, sniegtajās intervijās par notikumiem savu bērnu kāzās. Izrādi virza vēlme noskaidrot, kādu ietekmi kāzu sagatavošanas un norises procesā briedušais, bet nekad atklāti neizrunātais konflikts starp abām ģimenēm ir atstājis uz dzīvi šodien. Izvēlētajā simboliskajā notikumā, kurā Ome un Vecāmamma kļūst par lieciniecēm izmeklēšanā, koncentrējas ne tikai abu atšķirīgo ģimeņu tradīcijas un priekšstati, bet arī laikmeta raksturojums, kas izrādē transformējas Latvijas neatkarības atgūšanas laikā dzimušās paaudzes skatījumā.

Režija: Laura Upeniece

Dramaturģija: Laila Burāne un Laura Upeniece

Lomās: Ance Kukule, Līga Liepiņa, Inta Tirole

Izrādes māksliniece: Gerda Šadurska

Gaismu māksliniece: Arta Kronberga

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju