PREMIERE

Ģertrūdes ielas teātra mākslinieciskā stratēģija orientēta uz māksliniecisku daudzveidību, esošo mākslas robežu paplašināšanu un jaunu teritoriju atklāšanu, ĢIT programmā satiekoties teātrim, dejai un mūzikai. Lai aktivizētu Latvijas laikmetīgās skatuves mākslas procesus, 2018. gadā Ģertrūdes ielas teātris uzsāk sadarbību ar Igaunijā izveidotu starptautisku atbalsta programmu jaunajiem horeogrāfiem, veidojot savu pirmo patstāvīgo izrādi, – Premiere.

Mērķauditorija – horeogrāfi no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm

Mērķis – sekmēt jauno mākslinieku profesionālo pieredzi izrāžu veidošanā un starptautiskā tūrēšanā, nodrošinot horeogrāfiem profesionālu atbalstu mākslinieciski augstvērtīgas dejas izrādes veidošanā visa procesa laikā līdz pirmizrādei, kā arī pēc tam – izrādīšanai gan pašmājās, gan ārvalstīs.

Pieteikties var skatuves mākslinieki, kas vēlas veidot savu pirmo dejas izrādi. 

Atlase dalībai Premiere programmā notiek konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikumus. 


5 programmai izvēlētie horeogrāfi piedalīsies gadu ilgā sadarbības procesā – mākslas inkubatorā – , kas 2018. gadā ietver:
• Trīs dienu ilgu rezidenci – kolektīva veidošanas/saliedēšanas prasmju stiprināšanai – rezidenču centrā Pardimäe, Igaunijā pieredzējušās dejas un performances mākslinieces Kajas Kānas vadībā.
• Divu nedēļu ilgu rezidenci – kustību materiāla attīstīšanai pieredzējuša mentora vadībā – Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā vai Tallinā. Mentori: Karls Sakss, Ruslans Stepanovs, Tīna Moldere, Ajare Ausma, Andrejs Jarovojs.
Publiska rezidences rezultātu izrādīšana Sõltumatu Tantsu Lava teātrī Tallinā, pēc kuras sekos skatītāju un mentoru vērtējums. Atlases rezultātā tiek izvēlēti 2 horeogrāfi, kas turpinās strādāt pie materiāla, lai radītu pilnvērtīgu izrādi.
• Mediju platformu iepazīstināšanai ar sevi.
• 3 nedēļu ilgu rezidenci mentora vadībā, ko īstenos 2 no 5 izvēlētajiem horeogrāfiem.

2019. gadā 2 izvēlētie horeogrāfi un viņu komandas tiks nodrošinātas ar mēģinājumu telpām, uzbūves un mēģinājumu laiku uz skatuves, profesionālu tehnisko un producenta atbalstu, kā arī finansējumu izrādes veidošanai un dokumentēšanai. Pēc pirmizrādes notiks izrādes tūrēšana projekta partneru skatuvēs.


Premiere ir viens no galvenajiem dejas notikumiem Igaunijā, 9 gadu laikā iepazīstinot ar 27 jauniem horeogrāfiem.
Premiere programmu īsteno dejas centrs Sõltumatu Tantsu Lava (Igaunija) ar Ģertrūdes ielas teātra atbalstu.

Plašāka informācija par programmu: https://stl.ee/en/projekt/premiere/
Pieteikties programmai līdz 23. februārim var šeit: https://premiere.typeform.com/to/japHUM