DEVIŅI

Ideja un režija: Inga Tropa
Spēlē: Lauma Balode un Emīls Kivlenieks
Scenogrāfija un tērpi: Kristīne Vītola
Skaņa: Arvīds Augšups
Gaisma: Jūlija Bondarenko

Producents: GIT

02/05/2012–30/04/2013

Ģertrūdes ielas teātris


“Es esmu izslāpusi pēc kaut kā patiesa, trausla, tīra un atklāta. Es vēlos pietuvoties lielajam radīšanas brīnumam.”

DEVIŅI. Mīts par radīšanu

Deviņās ainās aktieri Lauma Balode un Emīls Kivlenieks, piedaloties skaņu meistaram Arvīdam Augšupam, skatītāju acu priekšā izspēlē cilvēka mūža ciklu, iedvesmojoties no mītiskā pasaules skatījuma un folkloras.

Izrāde ir bez teksta, galvenie izteiksmes līdzekļi tajā ir aktieru ķermeņi un balsis.

Kā atzīst aktrise Lauma Balode: “Iekustināt visas savas maņas, ķermeni un balsi kā galvenos izteiksmes līdzekļus, kad nav nekāda teksta aiz kura paslēpties. Kad esi tikai tu un tavs partneris. Atkailināšanās, ne tik ļoti fiziska, kā emocionāla un garīga – tas ir mans īstais šīs izrādes izaicinājums.”

Aktrise un režisore Inga Tropa ir dzimusi Murmanskas apgabalā, uzaugusi senās Jersikas pierobežā. “Viņa ir meitene no Latgales laukiem, apveltīta mistiskiem spēkiem,” par izrādes “Deviņi”idejas autori un režisori Ingu Tropu saka igauņu scenogrāfe Epp Kubu.

Elīnas Cire saruna ar Ingu Tropu – par folkloru, klusēšanu, kailumu un pienu…

Izrādes scenogrāfiju veidojusi diplomēta scenogrāfe Kristīne Vītola, kas ir strādājusi Liepājas teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī un citur, 2009. , 2010. un 2011. gada Spēlmaņu naktīs ir saņēmusi nomināciju kā “Gada labākā kostīmu māksliniece” un šobrīd studē teātra režiju Latvijas Kultūras akadēmijā.

Izrādē spēlē aktrise un diplomēta kino režisore Lauma Balode un Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra aktieru kursu 2011. gadā absolvējušais Emīls Kivlenieks, kas, paralēli aktiera profesijai, ir sācis apgūt akadēmiskās dziedāšanas mākslu Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Izrāde bez teksta

RECENZIJAS:

Kitijas Balceres recenzija portālā Kroders.lv 2012.g.22.maijā