ESCAPE ROOM. MĪTS PAR BRĪVĪBU

Radošā komanda: Agate Bankava, Laila Burāne, Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa
Spēlē: Agate Bankava, Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe
Producents: Ģertrūdes ielas teātris

08/03/2019

Ģertrūdes ielas teātris

Lai uzturētu mieru starp karojošajām valstīm, Atēnu iedzīvotājiem uz Krētu ik gadu jāsūta septiņi zēni un septiņas meitenes. Upuri tiek ievesti labirintā, kur tos aprij Mīnotaurs – briesmonis ar vērša galvu un cilvēka ķermeni. Varonis Tēsejs nolemj izbeigt nežēlīgo asinsizliešanu un dodas uz Krētu, kur ar valdnieka meitas un Mīnotaura pusmāsas Ariadnes palīdzību nokauj Mīnotauru un izglābj nevainīgos jaunekļus un jaunavas.

Izrādes laikā radošā komanda kopā ar skatītājiem caur sengrieķu mitoloģijas prizmu risina šodienas pasaulē aktuālus jautājumus par dažādu viedokļu līdzāspastāvēšanu, izvēli starp ierasto un pārmaiņām, “citādā” vietu sabiedrībā un atbildību pret līdzcilvēkiem. Skatītāja viedoklis nosaka izrādes gaitu un tālāko ceļu labirintā – katrai izvēlei ir svars, taču novirzīties no ierastā ceļa kļūst arvien grūtāk. “Escape Room” ir izlaušanās spēle, kas pieprasa atbildēt uz jautājumu: “Kad mēs esam brīvi?”

Tuvākās izrādes


Izrāde tapusi starptautiskā projekta “Freiraum” ietvaros ar Gētes institūta Rīgā un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.