MEMOR

Horeogrāfija, telpa, kostīmi: Agate Bankava
Dejo: Ivars Broničs, Taisija Frolova, Modris Opelts
Dramaturģe: Anna Zvaigzne
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Ilgums: 50 min

24/11/2017

Ģertrūdes ielas teātris

Izrādē “Memor” tiek meklētas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par atmiņu kā cilvēka spēju un domāšanas virzītājspēku. Ir ķermeņa atmiņa, emocionālā atmiņa, intelektuālā atmiņa. Atmiņa ne vien palīdz cilvēkam atcerēties, bet arī rada robežas un liek šķēršļus ceļā uz attīstību, piedošanu, transformēšanos. Vai šīs robežas ir atmiņas uzlikts šķērslis, vai tomēr aizsargbarjera, lai sevi neizdedzinātu pārāk lielā zināšanu un pieredzes gūzmā?

Kopā ar horeogrāfi Agati Bankavu atbildes uz šiem jautājumiem meklēs trīs savos uzskatos un radošajās izpausmēs ļoti atšķirīgi dejotāji, Agates bijušie kursabiedri – Ivars Broničs, Taisija Frolova un Modris Opelts.

Agate Bankava ir viena no daudzsološākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm. Jau ar savu bakalaura programmas diplomdarbu “Rauts” (2015), kas tika nominēts Spēlmaņu nakts balvai 2015./2016. gada teātra sezonā kā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā un ieguva studentu teātra festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu, viņa sevi spilgti pieteica uz Latvijas laikmetīgās mākslas skatuves. Agate veido gan kustību partitūru teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele, gan horeogrāfiju savām dejas izrādēm (solo izrāde “Membra”, “Fafabulala”, “Nature Morte” 2016.g., “Slikta” 2017.g.).

Foto, video: Anna Rosalie Uudre


PAR IZRĀDI:

Radio NABA raidījums “Melnā kaste”: “Dejas izrādes “Memor” un “Divotne”: viesos horeorāfes Agate Bankava un Rūta Pūce” (26.11.2017.)

Ilze Auzāne: “Robežas kā šķēršļi vai aizsargbarjeras” (Kultūras Diena un Izklaide, 24.11.2017.)


ATSAUKSMES:

Ilva Lorence: “Nospēlē manu simfoniju. Par Agates Bankavas izrādi “Memor”” (journal.dance.lv, 12.12.2017.)

Kristīne Brīniņa: “Atmiņas par “Memor”” (journal.dance.lv, 14.12.2017.) 

Linda Smilga: “Atmiņas neierobežotās iespējas” (Kroders.lv, 26.01.2018.)

Inta Balode: “Vērtējums, kas garāks par čivināšanas ziņu” (Kultūras Diena un Izklaide, 25.02.2018.)

Laura Lapiņa: “Kad atmiņas (aiz)kustina. Par laikmetīgās dejas izrādi “Memor”” (journal.dance.lv, 04.04.2018.)

Tuvākās izrādes


Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu