Instalatīva izrāde

ZIŅOJUMS NO IEKŠIENES

Izrādes veidotāji: apvienība Eliza Rescue Team (Arnita Jaunsubrēna, Kims Vilemss un Lea Šnaidermane) sadarbībā ar Kristīni Gervīnu (Kristin Gerwien)
Izrādes līdzproducenti: Treibstoff teātra festivāls Bāzelē, Hebbel am Ufer teātris Berlīnē, Künstlerhaus Mousonturmteātris Frankfurtē un Ģertrūdes ielas teātris Rīgā
Ilgums:

06/09/2017

Ģertrūdes ielas teātris

“Ziņojums no iekšienes” ir poētiski instalatīva izrāde, autoriem iedvesmojoties no muzeju diorāmām*, kas inscenē šķietami dabiskas epizodes no dzīvnieku valsts. Gleznieciskā teātra valodā iestudējums pēta diorāmas kā metaforu cilvēka ilgām izprast un sakārtot pasauli. Dabas un krāsu radītās kalnainās ainavas ir ieslēgtas kastē, iesaldētas laikā, paverot logu uz citu pasauli. Cilvēks ir šķietami drošā attālumā, viņu šķir stikla siena. Bet kas notiek, ja viņš pats kļūst par fragmentu no diorāmas – daļu no svešas kārtības, pār kuru viņam nav kontroles?

Iestudējuma iniciatore un viena no autorēm ir latviešu teātra māksliniece Arnita Jaunsubrēna, kura absolvējusi Gīsenes Lietišķā teātra institūtu un šobrīd dzīvo Vācijā. 2015. gadā Ģertrūdes ielas teātrī bija skatāms viņas maģistra darbs “Wearing a Bear” – autobiogrāfiska izrāde-instalācija. Kopā ar bijušajiem studiju biedriem Leu Šnaidermani (Lea Sneidermann) un Kimu Vilemsu (Kim Willems) Arnita Jaunsubrēna izveidojusi radošo kolektīvu Eliza Rescue Team, kas 2013. gadā saņēma galveno balvu vācisko runājošo valstu prestižajā Jaunās režijas konkursā Körber Preis für Junge Regie. Eliza Rescue Team darbi suģestē ar spēcīgu atmosfēru un filozofiskiem izaicinājumiem, kas vētī priekšstatus par dzīvi un tās loģiku.

*Diorāma – telpiska kompozīcija, ko veido pusaplī izvietots gleznots fons un figurāls priekšplāns

Foto: Nico Schmied


PAR IZRĀDI: 

LTV Kultūras ziņas: ““Ziņojums no iekšienes” Ģertrūdes ielas teātrī” (07.12.2017.)


Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu