placeholder
placeholder
placeholder

Šobrīd

No zāles Ģertrūdes ielā 101a, kur notiek atsevišķi pasākumi, Ģertrūdes ielas teātris kļuvis par vienu no spēcīgākajiem neatkarīgajiem teātriem Latvijā, rosinot pārmaiņas kopējā teātra sistēmā. Šobrīd ĢIT sezonā producē 4-6 jauniestudējumus un nodrošina regulāru ikmēneša programmu ar vairāk nekā 100 pasākumiem, satiekoties dažādu skatuves mākslu pārstāvjiem teātra, dejas un mūzikas. Citam citu papildinot, tiek attīstīts teātris kā pieredze, kas skatītājos rosina gatavību pieņemt izaicinājumus, sastopoties ar nepazīstamo. ĢIT sadarbība ar māksliniekiem sakņojas pārliecībā par jaunrades kvalitāti un robežu šķērsošanu  mēs atbalstām un iedrošinām jaunus impulsus un idejas, lai palīdzētu māksliniekiem viņu izaugsmē. Aktīvi ieinteresēto partneru loks palīdz stiprināt ĢIT kā platformu aktuālajām tendencēm mūsdienu teātrī Rīgā. Šajā darbā mums svarīgi ceļabiedri  domājoši un jūtīgi skatītāji ar vēlmi iepazīt daudzveidīgo skatuves mākslu pasauli. 

Vēsture

Ģertrūdes ielas teātris atrodas iekšpagalma namā Ģertrūdes ielā 101a. Māja celta 1954. gadā Remontceltniecības pārvaldei nr. 2. Atbilstoši tā laika tradīcijām pārvaldes ēkā izbūvēta arī 250 kvadrātmetru liela aktu zāle ar skatuvi un padomju laika ampīra dekoriem. Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas pārvalde tika likvidēta un nams kļuva par privātīpašumu, bet zāle izmantota dažādām vajadzībām: kā grāmatu bāze, vēlāk – fotostudija un deju studija.
2009. gada rudenī biedrība “TARBA”, meklējot telpas izrādei “Männersache”, atsaucās sludinājumam par zāles iznomāšanu. Izrādes veiksme un skatītāju interese rosināja domāt par turpinājumu – jauna teātra veidošanu. Teātra grupas “United Intimacy” producentei Maijai Pavlovai un režisoram Andrejam Jarovojam pieaicinot citus aktīvos neatkarīgos skatuves māksliniekus un radošās komandas – Vara Klausītāja “Zīmējumu teātri”; Kristas Burānes un Mārtiņa Eihes radošo apvienību “Nomadi”; Elīnu Gaitjukeviču un Sintiju Siliņu ar “Dejas Anatomiju”; kā arī jaunos režisorus Kārli Krūmiņu un Valteru Sīli –, tapa Ģertrūdes ielas teātris.

Cilvēki

Andrejs Jarovojs

vadītājs | andrejs@git.lv

Maija Pavlova

producente | maija@git.lv

Evija Sedola

producente | evija@git.lv

Dina Beināre

skatuves un tehniskā darbiniece, programmas koordinatore | dina@git.lv

Eva Škenderska

publiskās informācijas un pasākumu koordinatore | eva@git.lv

Normunds Balodis

skatuves un tehniskais darbinieks | balodis.normunds@gmail.com

Ieva Kauliņa

māksliniece

Teātra ikdienas darbos regulāri piedalās arī palīgi, domubiedri un draugi.