Lood

Lood

Viesizrāde no Tartu Jaunā teātra (EE)Spēlē
: Elise Metsanurk vai Ilo-Ann Saarepera, Andreas Aadel, Ekke Hekles, Martin Kork, Jan Ehrenberg (Tallinas Pilsētas teātris)
Autore, režisore, scenogrāfe un skaņu māksliniece: Renate Keerd
Gaismu mākslinieki: Renate Keerd, Kärt Karro
Plakāts: Huupi
Tehniskais risinājums: Epp Peedumäe, Heikki Mändmets, Kärt Karro
Producents: Marie Kliiman, Tartu Jaunais teātris
Ilgums: 1:30 bez starpbrīža
Pirmizrāde: 30/10/2021 Tartu Jaunajā teātrī

Atbalsta: Igaunijas Kultūras ministrija, Tartu pilsēta un Igaunijas Kultūras fondsIzrāde igauņu valodā ar subtitriem angļu (14. decembrī) un latviešu valodā (15. decembrī).

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a

Tuvākā izrāde

ceturtdiena
15/12/2022
19:00
Citi datumi

Pirkt biļeti
Dāvanu karte

Norises vieta

Tuvākā izrāde Citi datumi
ceturtdiena
15/12/2022
19:00

Apraksts

Slēpt aprakstu

Izrāde LOOD* ir iestudējums, kas aicina atbrīvot iekšējo dzīvnieku un palaist to mežonīgā pastaigā pa telpu.

Renātes Kērdas iestudējumu centrā vienmēr ir cilvēki, negaidītas transformācijas un metamorfozes, kas atspoguļo dzīvi visā tās absurdumā. Un arī šoreiz nav citādi. Iestudējums LOOD pievēršas dažādiem ikdienišķības aspektiem, meklējot un atveidojot neizsmeļamo poēziju, ko piedāvā ikdiena.

* vārdam lood igauņu valodā ir dažādas nozīmes – “stāsti” un “gara līmenis”“Izrādes nosaukums LOOD vienlaikus attiecas uz visiem neizstāstītajiem stāstiem, kā arī uz izmisīgo rakņāšanos pa dzīves instrumentu kasti, lai atrastu kaut ko, kas atkal visu sakārtotu. Nebeidzamie līdzsvara meklējumi šajā vispārīgajā nenoteiktībā, balansējot uz diplomātijas un neprāta ass — tas viss norisinās skatītāju priekšā, kā smalks un trausls aparāts, kura zobrati nežēlīgi slīpē ikdienu."
Põim Kama / Eesti Ekspress

"No vienas puses Kērda zina, kā humoristiski izvērst popkultūras klišejas, no otras puses viņa, šķiet, mudina aktierus (vai izpildītājus) atraisīt visas ērmotās radības, kas mājo cilvēka dvēselē."
Karin Allik / Postimees 

“Laikmetīgajā mākslā (teātrī) pieņemts ideju vai tehnisko prasmju trūkumu mēģināt kompensēt ar glītumu, mīlīgu neveiklību vai arlekinādi. To nevar teikt par Kērdas teātri: tur sirsnība, humors un empātija apvienojas ar tehnisku asprātību un izveicību. Viņas teātris ir piemērs tam, ka modernajai mākslai nav jābūt neizprotamai, elitārai vai vulgārai. Renāte Kērda piedāvā mierinājumu laikā, kad mūsdienu māksla atsvešinās no skatītājiem.”
Meelis Oidsalu / Teater.Muusika.KinoRenātes Kērdas
iestudējumi raksturoti kā pozitīvi, rotaļīgi un metafiziski, piedāvājot jūtīgu, asprātīgu un mākslinieciski unikālu skatījumu uz sociālām parādībām un procesiem. Viņas iestudējumi ir izrādīti daudzos teātra un laikmetīgās dejas festivālos Eiropā, Skandināvijā un Āzijā. 2012. gadā viņa nodibināja savu fiziskā teātra kompāniju – Kompanii Nii, kuras pirmā izrāde PUNG tika izrādīta arī Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī. Papildus darbam savā teātra kompānijā viņa veido izrādes citos Igaunijas teātros.
Gadu gaitā Renātes iestudējumi ieguvuši dažādas teātra balvas un nominācijas gan Igaunijā, gan ārvalstīs. 2018. gadā viņa ieguvusi Igaunijas Kultūras fonda Lielo balvu Skatuves mākslu jomā.