Leģionāri. Diskusija ar kaušanos

Leģionāri. Diskusija ar kaušanos

Autori: Karls Alms (Carl Alm, Somija), Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis
Režisors: Valters Sīlis
Spēlē: Karls Alms, Kārlis Krūmiņš
Scenogrāfe:  Ieva Kauliņa
Gaismas: Māra Jarovoja
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Ilgums: 2:00
Pirmizrāde: 14/09/2011

Izrādes pamatvalodas – angļu un latviešu, varoņi epizodiski runā arī zviedru, vācu un somu valodā.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes finansiālu atbalstu. 

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a, Ģertrūdes iela 101a,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Līdzsvara meklējumi mūžīgajai dilemmai starp indivīda un sabiedrības brīvību. Vai cena, ko maksājam par vispārējo labumu, nav pārāk augsta? Dzīva diskusija divu jaunu cilvēku starpā atklāj gruzdošo zemslāni – aizvainojumu par pāri darījumu un pieviltu uzticēšanos. Taču jautājums paliek atklāts – kurš ir pievīlis kuru, un – kāpēc?

Režisors Valters Sīlis par izrādi: "Izrāde sākas kā ļoti diplomātiska diskusija starp zviedru un latvieti, argumentējot Latvijas un Zviedrijas pozīcijas un skaidri izvirzot pretenzijas par otras puses pieļautajām kļūdām un neadekvātiem lēmumiem. Taču, lai kādi risinājumi tiktu meklēti, atrodas arī ļoti nopietni pretargumenti. Izrādei pakāpeniski attīstoties, mums atklājas tā emocionālā pasaule, kādā atradās abas šajos notikumos iesaistītās puses, un no pieklājīgas diskusijas izrāde pakāpeniski kļūst daudz fiziskāka, jo risinājumu neizdodas atrast, taču izdodas atrast jaunus un jaunus pierādījumus katras puses nebūt ne tīrajai reputācijai."

2011./2012. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" balva: Gada latviešu autora darba iestudējums; nominācija: Gada režisors – Valters Sīlis; nominācija: Gada aktieris – Kārlis Krūmiņš. 

Atsauksmes

Izmainīsim vēsturi (Zane Radzobe, Diena, 20-09-2011)

Aklās vistiņas (Ieva Rodiņa, KrodersLV, 22-09-2011)