Nelabā roka

Nelabā roka

Roberta Askinsa melnā komēdija

Režisors un tulkojuma autors:
Kārlis Krūmiņš
Lomās: Agris Krapivņickis, Mārtiņš Gailis, Alīda Pērkone, Elizabete Skrastiņa, Māris Skrodis
Scenogrāfija un kostīmi: Laura Jančauska
Leļļu autore: Alīda Pērkone
Gaismu mākslinieks: Dainis Sumišķis
Gaismotāja: Dina Beināre
Skaņu režisors: Normunds Balodis
Producents: LKA Radošās darbības centrs
Ilgums: 1:20

Izrādē skan necenzēta un seksuāla rakstura leksika. Līdz 16 gadiem neiesakām!

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu.

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Kāda teātra pulciņa jaunieši gatavo leļļu teātra priekšnesumu, līdz viena no lellēm atdzīvojas un sāk neadekvāti uzvesties. Rupji runājošā lelle saka visu, kas tai ienāk prātā, pārsteidzot ne tikai skolasbiedrus un skolotāju, bet arī pašu lelles vadītāju. Lelle pārkāpj jebkādas robežas, ievelkot arī pārējos lugas tēlus afērā, kurā atšķirības starp labo un ļauno ir visai izplūdušas. 
Amerikāņu dramaturga Roberta Askinsa humora pilnā luga spēlējas ar domu, ka cilvēkā ir kaut kas no labā un kaut kas no ļaunā, bet normāli būtu, ja abas šīs puses atrastos sabiedrībā pieņemtiem priekšstatiem atbilstošā līdzsvarā. Askinsa darbs 2014. gadā saņēma balvu kā gada labākā “Off-Broadway” luga. Vēlāk tā iestudēta arī Brodvejā un Londonā. Londonas iestudējums nominēts Tonija balvai piecās kategorijās, tai skaitā – gada labākā luga.

Aktieri Elizabete Skrastiņa un Agris Krapivņickis LKA skatuves mākslas festivālā "Patriarha rudens 2019" saņēmuši balvas kā labākie aktieri.
2019./2020. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācijas: Gada izrāde pusaudžiem; Gada jaunie skatuves mākslinieki  Agris Krapivņickis; Gada jaunie skatuves mākslinieki – Elizabete Skrastiņa. Izrāde saņēmusi "Spēlmaņu nakts" jauniešu žūrijas specbalvu.