• Izrādes

  • arrow Jums ir apdegušas ausis | Audio izrāde

Jums ir apdegušas ausis | Audio izrāde

Jums ir apdegušas ausis | Audio izrāde

Audio sajūtu izrāde

Režija: Liena Šmukste
Atskaņo: Ieva Džindža, Jana Ļisova, Andis Strods, Liena Šmukste
Mikrofona operators, skaņas ieraksts: Normunds Balodis
Audio vides foni: Gustavs Lociks, Dirty Deal Audio
Stāsts: Anete Konste
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Ilgums: 0:40
Pirmizrāde: 02/12/2020

Izrāde pieejama ĢIT mājaslapā, spiežot uz pogas "Apskatīt tiešsaistē". Kā biļetes numurs jāievada kods, kas norādīts uz biļetes. Pēc biļetes iegādes kodu var aktivizēt jebkurā laikā, biļete derīga 24 h no koda aktivizēšanas brīža. Lai klausītos izrādi, nepieciešams interneta pieslēgums. 

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Dirty Deal Audio. Paldies Latvijas Teātra darbinieku savienībai! 

Valoda:latviešu valoda

Norises vieta:

ĢIT - WEB,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Sajūtu teātra pamatā ir skatītāja iztēles un maņu – dzirdes, taustes, garšas, ožas un redzes – darbināšana. Audio izrāde “Jums ir apdegušas ausis” fokusējas uz dzirdi kā galveno maņu sajūtu pārraidīšanai. Izmantojot ASMR* metodi un binaurālās** skaņas iespējas, laikā, kad fiziska ceļošana ir liegta, skatītājs tiek aicināts ļauties audiālam piedzīvojam.

Iesakām izrādi klausīties vakarā, atrodot klusu, mierīgu vietu, kas nav spilgti apgaismota. Lai pilnvērtīgi izbaudītu mākslinieku radīto skaņu pasauli, jāizmanto audio austiņas (svarīgi austiņas ielikt pareizi – uz katras austiņas norādīts “labā” un “kreisā”)! Izslēdziet savu mobilo telefonu, ērti iekārtojieties, aizveriet acis un ļaujieties audio ceļojumam.

Sajūtu teātra pamatprincips balstās atziņā, ka ķermenis ir pirmais, kas uztver sensoru kairinājumu, emocionālās atmiņas un asociatīvās pieredzes stimulus; tikai pēc tam tos apstrādā smadzenes. Šim teātra žanram režisore Liena Šmukste pievērsās, studējot Latvijas Kultūras akadēmijā. 2019. gadā tapa pirmā sajūtu teātra izrāde “Grāmata Zīme”, kas bija Ģertrūdes ielas teātra programmā.

* ASMR (Autonomous sensory meridian response) efekts ir nomierinoša, patīkama sajūta, kas bieži izpaužas kā viegla tirpšana galvas pamatnes/kakla augšdaļas rajonā. Reaģējot uz maņu stimulāciju, tirpšana rodas cilvēka galvā un izplatās mugurkaulā, dažreiz arī ekstremitātēs. Efektu var panākt ar skaņas vai vizuālas stimulācijas palīdzību. Izplatītākie audio ASMR paņēmieni ir dažādas dabas skaņas (lietus, vējš), čuksti, šķidrumu, tekstūru radītas skaņas, u.c. ASMR nomierina un atslābina, nereti palīdz atbrīvoties no trauksmes un bezmiega.
** 3D jeb binaurālās skaņas ierakstīšanai tiek izmantoti divi mikrofoni, kas novietoti tā, lai akustiski sajūtams skaņas dziļums, augstums un plašums, klausītājam radot klātbūtnes efektu – it kā viņš būtu skaņas vidū, nevis skaņas avota priekšā.

Par izrādi

Iztēles ceļojums, kad aizliegts ceļot, – audio izrāde "Jums ir apdegušas ausis" (Baiba Kušķe, LR1, 08-12-2020)

Saruna ar aktrisi Ievu Džindžu (PārMijas, LR3, 08-12-2020)

ĢIT audiāls ceļojums, ko sajust ar dzirdi (KŪL, radio NABA, 09-12-2020)

Ceļojums skaņās un pašam savā pasaulē (Linda Liepiņa, Diena, 15-12-2020)

Audio izrāžu tapšanas šarms (Kultūrdeva, LTV1, 14-03-2021)

Atsauksmes

Urdošās skaņu ainavas (Atis Rozentāls, KrodersLV, 22-01-2021)