Monstera Deliciosa

Monstera Deliciosa

mūzikas teātra izrāde
Režija, librets: Barbara Lehtna (EE)
Dramaturģe, režisores asistente: Linda Krūmiņa
Komponiste: Līva Blūma
Mūzikas un skaņu režisore: Lilita Dunska
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Karolina Poska (EE)
Scenogrāfes asistente: Signija Joce
Gaismas: Jūlija Bondarenko
Solistes: Kristīne Fedotova, Ilze Kalniņa, Marta Lortkipanidze, Kristīne Medne
Klavieres: Līga Paegle
Sitaminstrumenti: Karīna Mazūra
Libretu latviešu valodā atdzejojusi Anna Auziņa.

Producenti: Ģertrūdes ielas teātris, alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", Real Life Company (EE), Paides teātris (EE)
Ilgums: 1:10

Latviešu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Igaunijas Kultūrkapitāla fonda, Culture Moves Europe un Nordic Mobility Point atbalstu.

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a, Ģertrūdes iela 101a,

TUVĀKĀ IZRĀDE

trešdiena
08/11/2023
19:00

Citi datumi

Pirkt biļeti

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE
trešdiena
08/11/2023
19:00

Apraksts

Slēpt aprakstu

Monstera Deliciosa ir ložņājošs vīteņaugs ar milzīgām, robotām lapām, kas jau vairāk nekā 30 gadus bijis populārs dekors poliklīnikās, skolās, bibliotēkās, dzīvokļos un privātmājās. Labvēlīgos apstākļos monstera aug strauji un izplešoties piepilda telpu ap sevi. Kopjot augus un citu cilvēku labsajūtu, neredzamu rūpju darbu ik dienu veic arī sievietes mums līdzās, aizpildīdamas tukšās vietas sabiedrības ainavā.

Izrādē "Monstera Deliciosa" uz skatuves satiekas četras dažādu paaudžu sievietes, kas, izdziedot citu sieviešu stāstus, stāsta arī savējos. Biezi saaugušajā skaņu ainavā līdzās sadzīvo sabiedriskās tualetes dežurantes ikdienišķās raizes un jaunas ekofeministes rūpes par vidi sev apkārt, vēlme līdzsvarot un stiprināt brīžiem tik trauslās saites, kas vieno un tur mūs kopā.

Librets tapis, satiekot un uzklausot Latvijā un Igaunijā dzīvojošas sievietes, kas ikdienā rūpējas par augiem un cilvēkiem sev līdzās, savukārt oriģinālmūzika veidota, transformējot kameroperas žanru caur  latviešiem un igauņiem kopīgo kora dziedāšanas tradīciju. Starp melnzemi un plastmasas ziediem, starp sievietes balsi un māla podu bungu skaņām radošā komanda meklē veidus, kā augt, uzplaukt un būt kopā vienam ar otru pasaulē, kurā mītam.