Jaunumi

9. novembrī pirmizrāde gandrīz mūziklam "Ragana".

9. novembrī 19.00 ĢIT pirmizrāde gandrīz mūziklam, kas tapis pēc Aspazijas lugas "Ragana" Andreja Jarovoja režijā. Nākamās izrādes  10. un 24. novembrī, 16. un 17. decembrī.

Aspazijas luga “Ragana” tapa laikā, kad dzejnieces un dramaturģes lugas tika iestudētas Rīgas Latviešu teātrī, tomēr sievietes stāvoklis sabiedrībā, runājot dzejnieces vārdiem, “tinās melnas nakts dūmakā”. Arī šodien, gandrīz 130 gadus vēlāk, līdztiesības ideja ar Aspazijas roku uzstājīgi klauvē pie mūsu kultūras namdurvīm.  

Izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas valodas krāšņajam rakstam, ar balss un ritma spēlēm izgaismo “Raganas” stāstā glabāto pavedienu par sievietes pieredzi, piepildot savas ilgas un sapņus. Ragana “ar visu savu liesmaino būtību no vecās dzīves ārā lauzdamās un nespēdama vēl jaunā gaismā atrast sev stāvokli, ar tūkstoš taustekļiem vēl pie vecā turēdamās un tā mūžīgās pretrunās svaidīta,*” iedegas, top spilgtāka un kļūst par ugunsgrēku, līdz oglei sadedzinot sevi un citus. 

Sakausējot mūsu kultūras mantojumu un šodienas realitāti, izrādes radošā komanda pulsējoša bīta pavadībā aicina gaismas un tumsas šķilto dzirksteļu mirdzumā meklēt ceļu viņpus duālistiska pasaules redzējuma un nepārtraukta progresa idejas.  

*Aspazija 1924. gada “Teātra Vēstneša” otrajā numurā par lugas “Ragana” tapšanu. 

RAGANA
Gandrīz mūzikls pēc Aspazijas lugas "Ragana"

Teksts: Aspazija 
Spēlē: Anta Aizupe, Ilva Centere, Sandija Dovgāne, Ance Muižniece 
Kostīmi: Ieva Veita-Breidaka  
Grims: Ilona Zariņa

Režija: Andrejs Jarovojs 
Dziesmas: Anta Aizupe, Ilva Centere, Sandija Dovgāne, Ance Muižniece, Andrejs Jarovojs, Jānis Burmeisters 
Bīts: Jānis Burmeisters 
Gaismas: Jūlija Bondarenko
Plakāts: Signija Joce

Producents: Ģertrūdes ielas teātris 
Pirmizrāde: 09/11/2022

Izrāde tapusi ar Rīgas Domes un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Paldies par palīdzību Janai Jacukai.

Biļetes ĢIT mājaslapā