Jaunumi

22. februārī pirmizrāde dokumentālai fikcijai 'Es gaidu...'

22. februārī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos dokumentāla fikcija 'Es gaidu...', ko veidojuši jaunie režisori no Latvijas un Ukrainas. Nākamās izrādes 23. un 24. martā. 

Izrādes pamatā ir vairāku cilvēku pieredzes stāsti, kuri savijušies vienā – par sievieti no Liepājas, viņas dēlu, kurš izvēlējies dienēt armijā, un patēvu, kurš palicis kara plosītajā Mariupolē. Abu piejūras pilsētu ikdienu pāršķēlis karš – Mariupolē grūst ēkas un cilvēku dzīves, bet Liepājā pavasara atnākšanu pavada nerimstoša trauksme un bailes, ka lādiņi, kas krīt virs tūkstošiem kilometru attālās pilsētas, var trāpīt vistuvākajiem.

Latviešu režisors Roberts Dauburs un ukraiņu režisore Katerina Parfirjeva iepazinās 2022. gada aprīlī Ukrainas kara bēgļu atbalsta centrā Rīgā, kur Katerina nokļuva, bēgot no kara, bet Roberts – vēloties palīdzēt. Dokumentālās fikcijas izrāde "Es gaidu..." ir abu jauno mākslinieku kopdarbs, kas tapis, meklējot atbildes uz jautājumiem, kā sadzīvot ar savu tuvinieku izvēlēm un nezaudēt cerību situācijā, kuru ietekmēt šķiet neiespējami? Kā ar šo pieredzi dzīvot tālāk un kur meklēt spēku, lai turpinātu gaidīt – atbildi uz telefona zvanu, kara beigas un atkalsatikšanos?

Izrādes dramaturģiskais materiāls tapis, abiem režisoriem tiekoties ar cilvēkiem, kurus skāris karš Ukrainā, un uzklausot viņu pieredzes stāstus. Režisoru tandēms veidojis izrādi sadarbībā ar scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Līgu Zepu, komponistu Edgaru Vilcānu, gaismu mākslinieku Niku Ciprusu un aktieriem Ingu Alsiņu-Lasmani, Matīsu Milleru un Jāni Skani.

ES GAIDU... | dokumentāla fikcija


Režija, dramaturģija: Roberts Dauburs, Katerina Parfirjeva (UA)
Spēlē: Inga Alsiņa-Lasmane, Matīss Millers, Jānis Skanis
Scenogrāfija, kostīmi: Līga Zepa
Mūzika: Edgars Vilcāns
Gaismas: Niks Cipruss
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Pirmizrāde: 22/02/2023

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. 
 
Biļetes