Jaunumi

Aicinām piedalīties izrādē 'Nu kurš mani beigās atcerēsies'

Aicinām PIEDALĪTIES režisores Barbaras Lehtnas izrādē "NU KURŠ MANI BEIGĀS ATCERĒSIES?" 17. martā!

Izrādē Barbara pēta, kā kolektīvā rīcībspēja var tikt dalīta svešinieku starpā, piedāvājot nepazīstamiem cilvēkiem kļūt par viņas identitātes glabātājiem. Pēc pieteikumiem atlasītie cilvēki tiks aicināti uz stundu ilgu tikšanos, kuras laikā Barbara mēģinās darīt visu, lai viņi Barbaru atcerētos pēc iespējas ilgāk. Cilvēki, kuri būs tikušies ar Barbaru, pēc tam piedalīsies izrādē un uz skatuves mēģinās izspēlēt un prezentēt Barbaras Lehtnas identitāti.

 17. marta izrādē uzmanība veltīta jauniešu attiecībām ar atmiņu un atcerēšanos, tādēļ piedalīties izrādē un to apmeklēt īpaši aicināti jaunieši!

Piesakoties nepieciešams:
 atvēlēt 1h 30 min, lai tiktos ar Barbaru 15. vai 16. martā;
 gatavība piedalīties publiskā izrādē Ģertrūdes ielas teātrī 17. martā;
 angļu valodas prasmes vismaz sarunvalodas līmenī

 Pieteikšanās, rakstot uz linda@git.lv

Barbara Lehtna (Igaunija) kā māksliniece strādā jau deviņus gadus, no kuriem pēdējos sešus veltījusi savu darbu veidošanai. 2021. gadā viņa ieguvusi maģistra grādu performatīvās prakses specialitātē ArtEZ Mākslas universitātē Nīderlandē, kur pētīja ētikas, rīcībspējas un kvīru jautājumus līdzdalīgās performances kontekstā. Barbara interesējas par skatuves mākslas žanru sapludināšanu un iespējām veicināt izmaiņas apkārtējā sabiedrībā un jau ilgstoši pēta personīgās atmiņas un pieredzes stāstus, radošo praksi balstot stāstu stāstīšanas (storytelling) tehnikā.

"Izrādes nosaukumā uzdotais jautājums radās, kad es sāku domāt par savu nāvi. Patiesībā vairāk par to, kas pēc manis paliks. Galu galā mums visiem ir cilvēki, kuri vairs nav starp mums. Vai varbūt viņi joprojām ir – mūsu atmiņās? Ja nu mēs viņus atceramies citādākus nekā viņi bija? Kādas bija viņu balsis? Kā smaržoja viņu āda? Kas viņiem lika smieties? Manuprāt tas, kā mēs izvēlamies kādu atcerēties, ir tikpat politiska atbildība kā intīms labsirdības žests. Tāpēc es meklēju cilvēkus, kuri būtu gatavi mani atcerēties ar sirsnību. Varbūt tas varētu būt tu?" par izrādes tapšanu stāsta Barbara Lehtna.

NU KURŠ MANI BEIGĀS ATCERĒSIES?
 17/03
Režija: Barbara Lehtna
Dramaturģija: Linda Krumina
Māksliniece: Paulīne Kalniņa
Izpilda: Katrīna Dūka
Konsultante: Dr. Konstantina Georgelou (NL)
Producents: Ģertrūdes ielas teātris, Paides teātris
Ilgums: 0:60

vairāk info un biļetes

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Igaunijas Kultūras fonda un Nordic Culture Point finansiālu atbalstu.