Jaunumi

Teātra festivāla #2 ietvaros ĢIT būs skatāmas izrādes 'ĀDA' un 'Vientuļās planētas sala'

No 1. līdz 5. jūnijam Rīgā un Liepājā norisināsies Teātra festivāls Nr.2, kas vēstīs par satikšanos un stāstiem, kuri aktuāli šodien. Festivāla programmā iekļautas astoņas izrādes, kas balstītas oriģināldramaturģijā un runā par sociāli politiskiem un dziļi personiskiem jautājumiem, kuri skar ikvienu no mums. Pēc izrādēm skatītāji ir aicināti piedalīties sarunā, lai dalītos iespaidos par redzēto. Savukārt teātra profesionāļi kopā skatīs sev aktuālos jautājumus par izrāžu tapšanas procesu un jaunas auditorijas meklējumiem. 

"Teātra festivāls Nr.2" šogad vēlas īpašu uzmanību pievērst oriģināldramaturģijai un sarunām – gan skatītāju un veidotāju starpā, gan teātra profesionāļu vidū. Festivāls top, sadarbojoties Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrim, Latvijas Leļļu teātrim un Latvijas Nacionālajam teātrim. Piecu dienu laikā tiks izrādītas astoņas izrādes sešos teātros.

"Saruna ir galvenais kopsaucējs, kāpēc šo festivālu mēs šogad rīkojam. Ir šī oriģināldramaturģija, šie stāsti, bet stāsti nav nekā vērti, ja nav, kas viņos klausās, un nav, kas stāsta tālāk," uzsvēra Ģertrūdes ielas teātra producente Maija Pavlova. "Kad mēs sarunājamies viens ar otru, mums ir iespēja arī paskatīties savādāk uz pasauli. Programmā ir pietiekami daudz gan individuālu stāstu, piemēram, Ģirta Krūmiņa personīgais stāsts, vai Sofijas Meļņikovas personīgais stāsts par to, kas ar viņiem ir noticis pēdējā laikā. Un arī plašāki sabiedrības stāsti . Izrāde "Ričards" vai "Kabarē", kas ar citu skatupunktu paskatās uz to, kas mums šobrīd sabiedrībā ir aktuāls, par ko mēs varētu runāt."


"Mēs redzam, ka arvien vairāk izrādes tiek veidotas savādāk, kur nav luga vai nav gatavs materiāls, un šo materiālu veido paši mākslinieki, un kā tas ietekmē izrādes iestudēšanas procesu?" atzīmēja Maija Pavlova. "Vai tie mehānismi un tā organizācijas, kā to darām līdz šim ierasti, vai tas ir tas, kas mums palīdz, vai tomēr kas būtu jāmaina šajos procesos? Un otrs ir skatītājs, auditorijas piesaistes jautājums, jo skatītājs mainās, mainās viņa prasības, intereses, un kā tad teātris var nokļūt pie skatītāja? Lai teātris nepaliek tikai savā baltajā citadelē, bet var pienākt tuvāk skatītājiem."

Festivāls sāksies 1. jūnijā ar Leļļu teātra izrādi – kabarē "Bez morāles. Ar lellēm", un noslēgsies 5. jūnijā ar Nacionālā teātra iestudējumu par vardarbību ģimenē "Ričards. Nekā personīgi". Pēc katras izrādes notiks sarunas ar skatītājiem. Turpmāk teātra festivāls ar augošo kārtas numuru un par dažādām tēmām notiks katru gadu.

Teātra festivāla #2 kalendārs 
 

 

Ceturtdiena, 1. jūnijs: 

pl. 19.00 Rūta Dišlere “Bez morāles. Ar lellēm”, rež. Mārtiņš Eihe, Edgars Niklasons, Vija Blūzma, Edgars Kaufelds , Latvijas Leļļu teātris, Rīgas Latviešu biedrības nams 

Piektdiena, 2. jūnijs: 

pl.16.00 Teātra profesionāļu saruna Nr.1, Dirty Deal Teatro  

pl. 19.00 Valters Sīlis “Mammu!”, rež. Valters Sīlis, Dirty Deal Teatro 

pl. 19.00 Rasa Bugavičūte-Pēce “Dziesmu svētki”, rež. Matīss Budovskis, Liepājas teātris 

Sestdiena, 3. jūnijs: 

pl. 19.00 Ance Muižniece “Vaļa dziesma”, rež. Rūdolfs Apse, Latvijas Leļļu teātris, Rīgas Latviešu biedrības nams 

pl. 21.00 Inga Gaile “Āda”– 100, koncertizrāde, rež. Andrejs Jarovojs, Ģertrūdes ielas teātris 

Svētdiena, 4. jūnijs:  

pl. 19.00 Sofija Meļņikova “Drama Queen”, rež. Sofija Meļņikova, Valters Sīlis,  Dirty Deal Teatro 

pl. 19.00 Ģirts Krūmiņš, Vitālijs Ščanņikovs, Jevgeņija Šermeņeva, Nellija Visocka “Vientuļās planētas sala”, rež. Jevgeņija Šermeņeva, KatlZ, Ģertrūdes ielas teātris 

Pirmdiena, 5. jūnijs:  

pl. 16.00 Teātra profesionāļu saruna Nr.2 Latvijas Nacionālais teātris  

pl. 19.00 Artūrs Dīcis “Ričards. Nekā personīga”, rež. Elmārs Seņkovs, Latvijas Nacionālais teātris