Jaunumi

Pirmizrādi STL piedzīvojusi ĢIT līdzproducētā izrāde 'Apstāšanās'

25. augustā Tallinas neatkarīgajā dejas skatuvē Sõltumatu Tantsu Lava pirmizrādi piedzīvoja Keitijas Kuuspu izrāde 'Apstāšanās'. Izrādi līdzproducē Ģertrūdes ielas teātris un tajā piedalās arī latviešu laikmetīgās skatuves māksliniece Jana Jacuka.

Izrāde PAUS ISTU MINE (STANDSTILL / APSTĀŠANĀS) ir laika fragments – nozagts no ikdienas plūsmas un novietots zem palielināmā stikla ar vēlmi sasniegt pauzi, nekustīgu punktu. Izrāde pēta neomulīgo un cēlo pauzes mirkli, kas piepildīts ar spriedzi. Piedzīvojot mazliet greizu familiaritāti vai ļaujoties perversai cildenai ekstāzei, realitāte tiek pārbīdīta: rodas pauze, kas atklāj pieredzi tās kailajā būtībā, bez jebkādas tai piesaistītas nozīmes.

Šķiet, ka 6 skaisti ķermeņi kaut kam gatavojas, bet mērķi ir grūti aptvert, šķiet, ka tie kustas gandrīz tikai tāpēc, lai strukturētu laiku. Veļas mašīna uzsāk savu gaitu, ģipša papēži drūp zem gravitātes smaguma, no griestiem pil ledus lustra, radot mākslīgu ezeru uz zaigojošās grīdas, liels tīkls, kas kalpo nevis lai ķertu, bet gan lai atbalstītos.

Skatītāji un izpildītāji meklē klusuma brīdi starp domām – caur absurdām darbībām, mazliet svešādiem priekšmetiem un bijīgu apbrīnu, ko pavada gaismas zibšņi.

Iekšpusē un ārpusē līdzās sadzīvo dabiskais un mākslīgais: aicinājums apstāties un skatīties lēnāk.

Vairāk informācijas: STL mājaslapā
 

 
Paskaties vēlreiz.

Paskaties tuvāk.

                                   *pauze*


*pauze*


                                                             *pauze*