Jauno maiņa | dejas izrādes

Jauno maiņa | dejas izrādes

Ģertrūdes ielas teātris aicina iepazīt trīs jauno horeogrāfu – Ģirta Dubulta, Emīlijas Bergas un Gundegas Rēderes – darbus, kurus vieno interese izmantot ķermeņa kustību, lai runātu par sev aktuālām tēmām – pieaugšanu, sevis un savu robežu apzināšanos. Vienlaikus izrādes atklāj katra mākslinieka individuālo redzējumu par dejas valodu un komunikāciju ar skatītāju.
Trīs izrādes, kas skatāmas vienā vakarā, ir daļa no projekta “Jauno maiņa”, kas veidots, lai sekmētu teātra attīstību un atbalstītu jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī. Ģertrūdes ielas teātris to īsteno sadarbībā ar Dirty Deal Teatro, Rēzeknes teātri “Joriks” un Valmieras Drāmas teātri.

Projektu “Jauno maiņa” finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrElpa” un Gētes institūts Rīgā.

Norises vieta:

Ģertrūdes iela 101a, Ģertrūdes iela 101a,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

MUMS

"Šķiet, ir neiespējama vieta, kur mani redz patiesi, jo mans ķermenis maldina mūsu acis. Es nejūtos kā vīrietis, es neesmu sieviete. Dzimums ir neviennozīmīgs. Es jūtos atsvešināts no pasaules. Es gribu būt brīvs."
Dzimums ir sabiedriski pieņemta konstrukcija, kas veido sociālās normas, kuru neievērošana lielu daļu sabiedrības mulsina. Vienlaikus ķermenis pats par sevi nav sociāls konstrukts, ķermenim sociālpolitisku nozīmi rada sabiedrība. Izrādē "Mums" horeogrāfs Ģirts Dubults runā par plaisu starp indivīdu un sabiedrību, sevis apzināšanos un iekļaušanos pasaulē. Sevis vērošana, savas kustības un elpas pieņemšana rada harmoniju. Elpa ir kinestētiski sajūtama un brīva no dzimuma.

Horeogrāfs: Ģirts Dubults
Dejotāji: Simona Ozola, Edvards Kurmiņš un Ramona Levane
Dejotāju vizuālais tēls: Kitija Geidāne
Mūzikas autors: Leo Novus
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre


STARPTELPA

Izrāde piedāvā ielūkoties telpā, kurā caur kustību un skaņu tiek meklēta pāreja no vecā uz jauno. Starptelpā nereti veidojas iestrēgums. Pārmaiņas notiek pakāpeniski un reizēm nemanāmi.

Horeogrāfija: Emīlija Berga
Dejotāji: Kitija Geidāne, Emanuēla Zvaigznīte
Konsultante: Jana Jacuka
Mūzika: Jurģis Lūsis
Kostīmi: Paulīne Kalniņa
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre


VIENS

Gundegas Rēderes solo darbs ar suģestējošu izpildītājas enerģijas lādiņu un nospriegotu klātbūtni aizved skatītājus ceļojumā no iekšpuses uz āru. Tiekšanās. Atzīšanās. Lūgšana. Ceļš uz uzticēšanos un satikšanos.

Horeogrāfe, izpildītāja: Gundega Rēdere
Konsultantes: Roberta Gailīte, Emanuēla Zvaigznīte
Mūzika: Jēkabs Rēders
Kostīms: Elīna Šteinberga
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre


Izrāžu vakara publicitātes attēlā izmantoti Annas Pabērzas, Jēkaba Bārzdiņa un Baibas Rēderes darbi. 

Par izrādi

"Jauno maiņa" – teātros ienāk jaunie skatuves mākslinieki (Laima Slava, Kultūras Rondo, LR1, 24-09-2021)

Trīs īsie stāsti (Annija Broniča, Dance.lv, 20-01-2022)

Atsauksmes

Telpa, kur tikties. Par trim jauno horeogrāfu izrādēm Ģetrūdes ielas teātrī (Ilze Folkmane, LSM, 17-10-2021)