Jaunumi

16. janvārī viesizrāde "Pietiekams attālums"

Dejas kompānija “Nuepiko” un Kauņas pilsētas kamerteātris aicina uz darba “Pietiekams attālums” starptautisko pirmizrādi, ar ko mākslinieki noslēdz nedēļu ilgu rezidenci Ģertrūdes ielas teātrī. Rezidence tika īstenota ar Norden Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu.

Saikne un plaisa, pieķeršanās un atbrīvošanās, tuvošanās un pieaugoša attālināšanās ir dihotomijas, kas pavada visu cilvēka dzīvi. Plūsmā, skrējienā, īslaicīgā saskarsmē, tukšās sarunās, atmiņās, bēdās, okeāna šķērsošanā, ilgās un samierinoties – attālums starp sevi un otru nemitīgi mainās, no jauna veidojot cilvēku saites un nogurdinoši radot cerības.
“Pietiekams attālums” ir aizkustinošs dialogs starp diviem ķermeņiem un personībām par to, kas mūsu pasaulei liek nemitīgi griezties: tiešums un disociācija, atkarība un atbrīvošanās, visaptveroša dualitāte, kur komunikācija nav iespējama bez distances, bet komunikācijā dzimst attālums. Izrāde skatītājus ieaicina pašrefleksijas telpā, nepiedāvājot gatavas atbildes, bet aktualizējot jautājumu, kā saglabāt attālumu, kas palīdz radīt, nevis grauj mūsu savstarpējās attiecības intensīvajā sociālā trokšņa laikā.

Izrāde tapusi jauno producentu izglītības programmas ietvaros, ko īsteno Kauņas pilsētas kamerteātris un jauniešu teātra festivāla “Exit point” 2020. gada uzvarētājs.

Horeogrāfi, dejotāji: Arūnas Mozūraitis, Adrian Carlo Bibiano
Komponists: Andrius Stakelė
Gaismas: Monika Šerstabojevaitė
Ilgums: 0:45
Pirmizrāde Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī: 16/01/2022
Pirmizrāde Kauņā, Kauņas pilsētas kamerteātrī: 20/01/2022