Jaunumi

ĢIT pirmizrāde 'TURI MANI CIEŠI'

15. un 16. februārī Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos Artūra Čukura soloizrāde “turi mani cieši”. Vizuālā teātra estētikā veidotā skatuviskā poēma objektiem un zemes pievilkšanas spēkam ir vienlaikus personisks stāsts un kolektīvs veltījums atmiņām, kuras nesam sev līdzi.

Lietu nozīmi bieži ieraugām vien brīžos, kad mūsu attiecības ar tām pārtrūkst. Izdegusi spuldzīte, sadragāts viedtālruņa ekrāns vai nolūzis kurpes papēdis ļauj apjaust, cik ļoti paļaujamies uz lietām mums apkārt, un atgādina par mūsu savstarpējo atkarību. Izirstot draudzībai, pārtrūkstot ilgstošām attiecībām vai zaudējot tuvinieku, mēs atskārstam ko līdzīgu – šķiršanās ļauj mums ieraudzīt zaudēto un novērtēt to no jauna.

“turi mani cieši” ir atmiņu ainavas fragments un personīgs stāsts par senu šķiršanos un ilgu atvadīšanos, kas nepieciešama, lai meklētu jaunus veidus, kā saistīties ar pasauli un atkal būt tās daļai.

Izrāde ir visas radošās komandas kolektīvi veidots veltījums kādai ļoti personiskai atmiņai par dienu, kas izmainīja manu dzīvi, atstājot nospiedumus, kam manā turpmākajā pieredzē bijis liels pievilkšanas spēks – tie veidojuši mani un manas attiecības ar pasauli sev apkārt. Taču teksts ir tikai viens no izrādes elementiem, kas ievīts kustību, skaņas un vizuālajā kompozīcijā,” atklāj izrādes režisors, idejas autors un izpildītājs Artūrs Čukurs, “turklāt, “turi mani cieši” ir soloizrāde tikai nosacīti, jo bez manis tajā piedalās arī ļoti daudz objektu, kuru darītspēju esam novietojuši izrādes centrā. Objekti izrādē ir aktīvi dalībnieki, aicinot skatītāju ieraudzīt sevi kā vairāku lietu summu, ko veido cilvēki, lietas un ainavas, kuras sastopam, notikumi, kurus pieredzam, un dažādās tekstūras, krāsas, skaņas un noskaņas, kurās dzīvojam un kuras nesam sev līdzi.

Artūrs Čukurs ir latviešu teātra mākslinieks un mūziķis, kas darbojas dažādās laikmetīgās skatuves mākslas disciplīnās. “turi mani cieši” būs mākslinieka pirmā soloizrāde. Režisors izrādi veido kopā ar dramaturģi Sodju Lotkeri (Sodja Zupanc Lotker), horeogrāfi Alisi Madaru Bokalderi, scenogrāfēm Martu Madaru Grantiņu un Beati Poikāni, kā arī skaņu mākslinieku Albertu Levicu.

Pirmizrādi latviešu valodā Ģertrūdes ielas teātra iestudējums piedzīvos 15. un 16. februārī, taču pirmizrāde angļu valodā gaidāma 14. martā. Nākamās izrādes latviešu valodā – 12. un 13. martā, 9. un 10. aprīlī. Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

BIĻETES>
 

 
TURI MANI CIEŠI
poēma objektiem un zemes pievilkšanas spēkam

RADOŠĀ KOMANDA

režija, izpildījums: Artūrs Čukurs
dramaturģe: Sodja Zupanca Lotkere (CZ)
horeogrāfe: Alise Madara Bokaldere
scenogrāfes: Marta Madara Grantiņa, Beate Poikāne
skaņu mākslinieks: Alberts Levics
vizuālā identitāte: Aleksejs Beļeckis

producents: Ģertrūdes ielas teātris
pirmizrāde: 15/02/2024

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.