• Projekti

  • arrow Baltic Current: domnīca ilgtspējīgai skatuves mākslai Baltijā

Baltic Current: domnīca ilgtspējīgai skatuves mākslai Baltijā

Baltic Current: domnīca ilgstpējīgai skatuves mākslai Baltijā ir Gētes institūta un Ģertrūdes ielas teātra, Kauņas pilsētas kamerteātra un dejas skatuves STL sadarbībā veidota platforma savstarpējai zināšanu un pieredzes apmaiņai, lai atbalstītu Baltijas skatuves mākslinieku jauno paaudzi. Domnīcu finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu-Baltijas valstu mobilitātes programma Kultūra.

Baltic Current pamatā ir jaunajiem skatuves māksliniekiem veidotas radošās darbnīcas, kurās 15 iepriekš atlasīti dalībnieki pilnveidos savu māksliniecisko darbību un iegūs izpratni par pašreizējo skatuves mākslu vidi Baltijā (plašāka informācija šeit).  Taču pilnīgu skatuves mākslu ainavu nav iespējams ieraudzīt bez skatuves mākslu organizācijām. Šodienas realitāte – klimata, Covid-19 un kara krīze – liek jautāt, pārdomāt un no jauna iztēloties veidu un modeļus, kā mēs sadarbojamies ar māksliniekiem, skatītājiem un citām organizācijām. Mēs aicinām jūs pievienoties, lai runātu par cilvēciskajiem, sociālajiem, mākslinieciskajiem ekonomiskajiem un ekoloģiskajiem izaicinājumiem, kas šodien skar skatuves mākslas Baltijā.
Domnīcas pasākumi 2022. gadā norisināsies Rīgā, Kauņā un Tallinā, kā arī divās tiešsaistes sesijās, un noslēgsies ar tikšanos 2023. gadā Rīgā.

Datumi klātienes darbnīcām 2022. gadā:
24. – 27. augusts, Rīga, Ģertrūdes ielas teātris;
23. – 25. septembris, Kauņa, festivāls Starting Point
25. – 27. novembris, Tallina, Sõltumatu Tantsu Lava skatuve.
Tiešsaistes tikšanās: 2022. gada oktobrī un 2023. gada janvāri.
Domnīcas noslēguma tikšanās: 2023. gada 10. – 11. februārī.

***
Kas var piedalīties domnīcā?
Ikviens/-a aktīvi strādājošs skatuves mākslu profesionālis, kuru interesē sadarbība ar jaunajiem skatuves māksliniekiem un citām organizācijām/producentiem/festivāliem no Baltijas valstīm.
Dalības nosacījumi
Dalība domnīcā ir bez maksas, taču dalībniekiem, dodoties uz darbnīcu citā valstī, jāsedz pašiem savas ceļa un naktsmītnes izmaksas.
Finansiālais atbalsts mobilitātei
Ir iespēja pieteikties domnīcas finansiālajam atbalstam, kas piedāvā iespēju segt naktsmītnes izmaksas 2 naktīm, kā arī segt ceļa izdevumus līdz 75 EUR, ceļošanai izmantojot autobusu satiksmi starp Baltijas valstīm tiem dalībniekiem, kas neatrodas darbnīcas norises valstī. Atbalstam pieejamo vietu skaits ir ierobežots.
Darba valoda
Saziņa domnīcā notiks angļu valodā, tādēļ dalībai tajā nepieciešamas angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī.

Izvērsta Baltic Current domnīcas otrās darbnīcas programma angļu valodā: šeit.

Lai pieteiktos otrajai domnīcas Baltic Current darbnīcai Kauņā 23. - 25. septembrī, spiest šeit.

E-pasta adrese saziņai un plašākai informācijai: baltic@git.lv.